Sağlık

Ayakta su toplanması nasıl geçer?

Ayağınız son derece önemlidir. Günlük hayatınızda ayrılmaz bir parçanız olmayı başaran ayağınızın, gerekli özeni gösterilmediği takdirde ağrı hissiyle karakterize su toplama vakasıyla karşı karşıya kalmanız oldukça mümkün.

Ayağın su toplaması vakasında en önemli detay, ayağa gereken özenin gösterilmemesidir. Bakımlara özen gösterilmemesinin yanı sıra yanlış ayakkabı tercihi ve uzun süreli ayakta kalma ayakta su toplama ile karşımıza çıkmaktadır. Bu vakanın ileriye yönelik büyük sıkıntılar oluşturmayacağını hatırlatarak, gündelik veya birkaç günlük yoğun ve şiddetli ağrıyla karşı karşıya kalmanız, hareketlerde belli kısıtlamaların psikolojik olarak gözlemlenmesi ayakta su toplanmasının en büyük dezavantajları arasında gösterilebilir.

Ayakta su toplanmasının tedavisinde kilit rol, önlem almaktadır. Zira ayakta su toplandıktan sonra rahat bir şekilde hareket etmenize imkan sağlanmayacaktır. Bunun tıbbi olarak da bir tedavisi mümkün değildir. Zaten basit bir rahatsızlık olan ayakta su toplanmasının akabinde en büyük yanlışlardan birisi sıvının boşaltılmaya çalışılmasıdır. Bu iltihabi reaksiyonların oluşumuna zemin hazırlamanın yanı sıra basit bir rahatsızlığın uzun süreli rahatsızlığa dönüşmesine imkan tanır. Bu nedenle su toplamasına fiziki herhangi bir müdahale de bulunulmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu