Ne iyi GelirSağlık

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bademcik Şişmeleri yüzünden bazı insanlar bademciklerini aldırmak zorunda kalır. Çünkü bazı kişilerde çok aşırı şekilde şişmeler olur. Kış ayları bir kenara, yaz aylarında bile Bademcikler şişer. Yutkunurken batmalar olur. Soğuk içecekleri kesinlikle içilemez. Batmalar yüzünden aşırı bir rahatsızlık ve boğazda gıcıklanmalara kadar giden olumsuz durumlar meydana gelir. Bademcik şişmelerinde mutlaka tedavi süresi de başlamalı. Evde kendinizin yapacağı güzel tedavi yöntemleri vardır. Bunlar Doğal yollar sonucunda yapılan yöntemlerdir. Sıklıkla uygulayarak, Bademciklerin temizlenmesini ve o bölgede oluşan mikropların kırılmasını sağlarsınız.

Bademcik şişmesi tedavisi
Bademcik şişmesi tedavisi

– Her gün Sıcak su ve Bal karışımı yaparak için. Sıcak su ve Bal Boğazı rahatlatarak, Bademcik üzerinde oluşan virüs ve mikropları öldürür.

– Sigara bu hastalığın en büyük nedenlerinden biri. Hastalık halindeyken kesinlikle Sigara içilmemesi gerekiyor. Sigara bakterilerin çoğalmasına neden olur. Virüsleri adeta besler.

– Tuzlu suyla gargara yapmak boğazı rahatlatır ve gıcıklık varsa eğer geçirir.

– Günlük 2 kapsül olmak kaydıyla Sarımsak tüketmesi yapmak gerekir.

– Nane, Adaçayı ve Fesleğen karışımlarını sıcak bir haldeyken tüketmek, Bademciklerin rahatlamasını ve yutkunurken batmaları da keser.

Boğazların şişmesine neden olan soğuk içeceklerden her zaman uzak durun. Ayrıca, boğazı tahriş edecek olan Baharatlı yiyecekler, Kahve ve bazı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.

– Taze sıkılmış Doğal Bitki sulardan için. Taze ve doğal olan Bitki ve sebzeler çok iyi gelir. Taze sıkılmış Portakal suyu gibi doğal içecekler boğazın temizlenmesine harika etki yapar.

Bademcik Şişmelerinde dinlenmekte çok önemlidir. Yoğun iş temponuz varsa eğer, kendinize izin verin. Dinlenerek ve Sıcak içecekler tüketerek, Boğazların bakımını yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu