Sağlık

Bebekler İçin Eğitici Programlar

Bırakın bebekleriniz de eğlensin.

Ailelerin çoğu ne kadar bebekleri ve çocuklarını elektronik aletlerden uzak tutmak istese de, hızla gelişen teknoloji bunu pek mümkün kılmıyor. Çalışan anne ve babaların eve gelince ev koşuşturması içinde çocukları ile yeterince ilgilenememesi, onları tablet ve telefonlar ile çocuklarını oyalama yoluna itmektedir. Pedagogların, çocuklarınız ile kaliteli zaman geçirin derken kast ettiği telefon ya da ipad uygulamaları mıdır bilinmez ama bu uygulamalar içinde çocuğunuz için eğitici ve aynı zamanda öğretici uygulamalar istiyorsanız size birkaç uygulama ismi sıralayabiliriz.

Bebekler için eğitici İOS uygulamaları :

  1. The Playmatic : Farklı temalar ve tasarımlara sahip mini oyunlar ile bebeklerin düşünsel faaliyetlerini geliştirmek üzerine kurulmuş bir oyun The Playmatic. Oyunun bebekler için ilgi çekici olmasının en büyük sebebi, farklı ses efektleri, renkli grafikler ve eğlenceli animasyonlara sahip olması.
  2. Peekabo : Oyunun dost canlısı kahramanı ile birlikte, neşeli animasyonlar ve interaktif dinamikler ile birleşen oyunlara ortak oluyoruz. Sürekli saklanan kahramanı bulmaya çalışan bebeğinizin neşeli vakit geçirmesini sağlayan oyun, aynı zamanda zihinsel gelişimini destekliyor. Eğlenceli tasarımlara sahip olan oyun, çocuk gelişimi uzmanları tarafından desteklenen oyunlar arasında yer almaktadır.
  3. Plic, Ploc, Wiz : Oyundan çok bir çizim uygulaması olarak göze çarpan Plic, Ploc, Wiz uygulamasında, bebekleriniz oyunda yer alan farklı objeler ve temaları kullanarak, şehirler ve hayvanlar yaratabilir. Bebeklerinizin yaratıcılığına katkıda bulunan bu oyun sayesinde onların ne kadar yetenekli olduğunu sizlerde keşfedeceksiniz.
  4. Paint Sparkles : Farklı nesne ve farklı renklerin yer aldığı bir boyama kitabı uygulamasıdır. Oyuncaklar, hayvanlar, arabalar ve harfler gibi farklı temaların yer aldığı oyunda bu temalardan bir tanesini seçip bebeğinizin yaratıcılığını izlemeye başlayabilirsiniz.
  5. Shape Puzzle Free : Ücretsiz indirilen oyunlar arasında yer alan bu uygulama, 2-6 yaş arasında bulunan çocuklar için özel olarak tasarlanmış yapbozlardan oluşmaktadır.Görsel hafızanın gelişimi için katkıda bulunan bu oyun indirilmesi gereken uygulamaların başında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu