Nasıl Yapılır?

Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cildimiz en değerli hazinemiz olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte sağlıklı bir cilde sahip olmak ve cildimiz ile göz kamaştırmak pek çok bayanın en çok istediği durumların başında gelmektedir. Cilt salığı oldukça önemlidir. Sağık problemleri ve çevresel faktörler sebebi ile cilt üzerinde bazı kararmalar ve lekelenmeler oluşmaktadır. Bu durumda kendisini çirkin ve bakımsız hisseden bayanlar cilt lekelerini açmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar.

Cilt rengi evde doğal yöntemler ile kısa süre içerisinde açılabilir. Bazı bakım kürleri ile birlikte cildin daha canlı ve daha beyaz göründüğünü hissetmek mümkündür.Özellikle domates ve salatalık cilt rengi açısından oldukça önemlidir. Bunun için bir domatesin suyunu  un ile karıştırarak bulamaç kıvamına getirebilirsiniz. Bulamaç kıvamına getirilen karışım yüze sürülmeli ve yarım saat kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulanmalıdır. Soğuk su aynı zamanda cildin gerginleşerek daha parlak ve canlı durmasına da sebep olmaktadır.

Cilt rengi doğal yöntemler ile kolaylıkla açılabilir. Diğer mucizevi yöntemlerin başında salatalık gelmektedir. Rendelenen salatalık ince bir tülbent yardımı ile suyu ile posası karışmayacak şekilde ayrılmalıdır. Öncelikle posası masaj yaparak cilde uygulanmalı ve bir süre bekletilmelidir. Ardından suyunu sürerek bir gece boyunca bekletilmesi sağlanmalıdır. Sabah soğuk su ile yıkanabilir. Ardından çok sağlıklı ve gergin bir yüze sahip olmak mümkündür.

Başa dön tuşu