Bilgisayarİnternet

Çocuklarınız İnternet Yasaklarını 5 Farklı Yöntemle Nasıl Aşıyorlar ?

 

Proxy siteleri kullanıyorlar.

Proxy 300x255Web üzerinde birden çok vekil sunucu sitesi bulunmaktadır. Bunları tek tek inceleyerek ebeveyn koruma yazılımlarına tanıtmadığınız durumlarda çocukların bu olasılıktan faydalanmaması için hiçbir engel yoktur. Filtreleme yazılımları çocukları takip etmekte fakat genellikle Proxy sitelerinde işe yaramamaktadır. Bu noktada ebeveynler Proxy hizmeti veren web sitelerini “manuel” olarak tarayıcılarda engellemelidirler.

1

unnamedDoğrudan parolayı değiştiriyorlar.

Çocuklar belli hesaplarda ebeveynlerini hangi şifreleri kullandıklarını çok çabuk öğrenmektedirler. Şifreleme mantığı kullanmayan aileler genellikle pek çok uygulama için aynı şifreleri kullandıklarından dolayı çocukların bu şifreleri çözmesi pek de zor olmamaktadır. Eğer ki her uygulama için farklı şifreler kullanırsanız eğer bu durum çocuklar için caydırıcı olabilmektedir.

 

1535645 o874a

 

Farklı Wİ – Fİ noktaları bulabiliyorlar.

Çocuklar yasağı yıkmak istiyorlarsa eğer komşularının Wİ-Fİ bilgilerini bile yoğun bir uğraş verdikten sonra elde edebiliyorlar.

 

vpnVPN kullanabiliyorlar

Bu durumu engellemek için tarayıcılarınıza eklenti kurulmamasını sağlamak gerekmektedir. Çocuklar için farklı kullanıcı açarak o hesaba yeni uygulamalar kurulmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Başlıksız 1Özel gizli pencereleri iyi kullanıyorlar.

Emin olun ki gizli gezinme sekmeleri açmayı bilmeyen bir çocuk yoktur. Bu sayede arama bilgilerinin ve gezindikleri sitelerin takip edilemeyeceğini bilmektedirler. Özellikle Tor tarayıcısından haberdarlarsa ki bu durumu engellemek mümkün değildir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu