Genel Kültür

EN İYİ FETHİYE PLAJLARI

Yılın her dönemi, Akdeniz’in masmavi ve tertemiz suyuna sahip Fethiye koyları kendine yerli ve yabancı turistleri hayran bırakıyor. Birçok Fethiye’nin bilinen ve gidilen koylarının olmasının yanı sıra daha bakir olanlar da var. Birçok kimimizin defalarca gittiği, kimimizin hiç duymadığı Akdeniz koyu, yaz tatili programına dahil edilmelidir. Sizlere en güzel Fethiye plajlarını anlatmak istiyoruz.

En İyi Fethiye Plajları

Ölüdeniz: Tabi ki Ölüdeniz Plajı, Fethiye denilince ilk akla gelen koylardan biridir. ölüdeniz plajını burada ikiye ayırmak gerekir. kum burnu’nun koruma altına aldığı Ölüdeniz olarak isimlendirilen kısım birincisidir. Sahil bölümü koruma altındadır ve ismi Kıdrak Tabiat Parkı olarak da geçer.

 

Adı gibi aynı durgun, tertemiz incecik kum ve denize sahip sahili ile Ölüdeniz Fethiye’nin göz bebeğidir. Bu koy oluşumdan beri bir lagün oluşumu nedeniyle oldukça korunaklıdır ve suyu göl gibi durgundur. Kumburnu’na kadar açıkta kalan diğer kısım ise Belcekız Plajı ya da Belceğiz Plajı olarak bilinir. Buranın denizi ölüdenize göre daha dalgalıdır. Fakat yüzmeyi engellemez, rahatsız edici değildir.

Kabak Koyu: Yeri Kelebekler Vadisi’nin yanındadır. Kabak koyu koruma altındadır ve ulaşım çok kolay olmadığından sık sık tekneler ve diğer deniz araçları gidemez. Kabak koyu plajının tertemiz kalmasını sağlayan etkenlerden biri de budur. Kimsenin kolay kolay gitmediği bu saklı plaj sakin bir deniz sefası isteyenler için oldukça idealdir.

Kıdrak Plajı: Yaklaşık olarak ölüdenize 4 kilometre uzaklıkta olan bu plaj diğerlerine oranla sakindir. Genellikle Fethiye ve Ölüdeniz’de kalanların tesis önünde yer alan plajlardan faydalanmalarından dolayı çok fazla kişi bu tarafa gelmez. Sakin ve sessiz bir deniz ortamıdır.

 

Kelebekler Vadisi: Kelebekler Vadisi

, en çok tanınan plajlardan biridir. yabancı turistlerin deyimi ile Butterfly Valley binlerce ziyaretçinin yılın her dönemi akın ettiği, plajında vakit geçirdiği, kamp kurduğu bir vadinin denizle buluştuğu noktada yer alır. Fethiye’nin hatta Akdeniz’in muhteşem doğası ile en büyüleyici yerlerinden biridir.

Gemiler Koyu: Bu koy Gemile Adası’nın karşısında bulunur. Bu yer Gemile koyu olarak da bilinir ve vadinin hemen bitiminde yer alır. Ayrıca tam bir doğa harikası bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu