Nasıl Yapılır?

Ev Dekorasyonunda Doğru Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu yaşam alanlarını çok daha huzurlu ve yaşanılabilir bir hale getirmek için oldukça önemlidir. Bununla birlikte ev dekorasyonu yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Aksi takdirde yaşanması zor ve karmaşık bir ortam ortaya çıkabilir ve bu ortam içerisinde yaşam gittikçe zorlaşabilir. Dekorasyon yaparken bazı ayrıntılara dikkat etek ve bazı olumsuz noktalardan kaçınmak ise oldukça önemlidir.

siyah ve lacivert tonları evde kullanılmaması gereken renkler arasında yer almaktadır. Duvarı boyamayı bu renkler ile asla düşünmeyin çünkü evi olduğundan çok daha basık ve karanlık gösterecektir. Ancak farklı tarzları seviyorsanız bu durumda sadece tek bir duvarı bu renklerden birine boyayabilirsiniz. Ancak boyadığınız takdirde üzerine renkli tablolar da asmanız renklendirme açısından oldukça önemlidir.

Birçok insanın özellikle yatak odalarında kullanmayı tercih ettikleri kırmızı renk sanılanın aksine doğru bir tercih değildir. Kırmızı renk kişilerin gergin ve sinirli bir ruh haline kavuşmalarına sebep olacağı için bunun yerine bordo renk tercih edilebilir.

Sabah kalkmakta zorluk çeken ve sürekli yorgun hisseden bir bünyeye sahipseniz bununla birlikte sarı ve turuncu renklerini kullanabilirsiniz. Sıcak renkler her daim canlı bir hava kazandıracaktır.

Mavi ve yeşil renkler ise her evde rahatlıkla kullanılabilecek renklerin başında gelmektedir. Doğanın renkleri olarak ifade edildiği için dinlendirici ve yatıştırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Dikkat ettiyseniz okullarda da bu renklerin kullanılmasının asıl amacı ise çocukların beyinlerini dinlendirmek ve gözlerini yormamak olarak ifade edilebilir.

Başa dön tuşu