Nasıl Yapılır?

Ev Hanımlarına Ek Gelir Fikirleri

Ev hanımlarına ek gelir fikirleri ile önemli oranlarda kazanç sağlamak mümkün. Özellikle son dönemlerde alım gücünün düşmesi ile ihtiyaç duyulan ek gelir fikirleri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ev hanımlarının yani vakitlerinin çoğunu evde geçiren kadınların ise günümüzde pek çok iş fırsatından yararlanma şansı bulunuyor.

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Ev hanımlarına ek gelir fikirleri arasında çocuk bakıcılığı ilk akla gelen oluyor. Özellikle daha önceden çocuk büyütmüş olan ev hanımları, bu iş fırsatı ile önemli kazançlar elde edebilir. Evde çok vakti olanların rahatlıkla yapabilecekleri bu iş fikrinin anne babalar açısından avantajı bulunuyor. Normal koşullarda çocuklarını kreşe vermek daha pahalı olacağından, pek çok anne baba çocuk bakıcısı ile anlaşmak istiyor. Bu yüzden iş bulma olasılığınız da artıyor. Genel olarak bakıcılık için anne ve baba kendi evlerini tercih etmektedir. Bazı durumlarda ise kendi evinize de çocuklarını bırakabilirler. Çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bakıcılık yapmak önemli bir gelir sağlayacaktır.

İnternetten Satış Yapmak

Ek gelir fikirleri arasında özellikle ev hanımları için internetten satış yapmak önemli bir kazanç kapısı oluyor. Günümüzde sürekli olarak dijital hale gelen iş fırsatları, kendisini e-ticaret olarak adlandırılan internet satışlarında buluyor. Evde geçirdiğiniz zamanlarda kendi ürettiğiniz eşyaların satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Satışını yapabileceğiniz ürünler ise oldukça fazla. Örneğin takı ve süs eşyaları üretebilirsiniz. Ayrıca dekoratif eşyalar üretmeye yatkınsanız dekoratif ürünler satmanız da karşılık görecektir.

Ev Hanimlarina Ek Gelir Fikirleri 2
Ev Hanımlarına Ek Gelir Fikirleri

İnternetten satış yapabileceğiniz platformlar da bulunuyor. Öncelikle sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Instagram gibi uygulamalar hesap türünü işletmelere dönük olarak ayarlama olanağı verir. Bu sayede markanız adı altında bir sayfa açarak ürünlerinizi buradan geniş kesimlere tanıtma fırsatı bulabilirsiniz. İsterseniz markanıza ait bir web sitesi de kurarak satışlarınızı web siteniz üzerinden yapabilirsiniz. Büyük e-ticaret sitelerine de katılım sağlamanız mümkündür. Ancak bu tür yerlere katılım sağlamak için vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Bunun için de satışlarınızı da göz önünde tutarak şahıs şirketi açabilir ve hemen satışlara başlayabilirsiniz.

Youtube İçin İçerikler Üretmek

Ev hanımlarına ek gelir fikirleri arasında son dönemlerde video içerik üreticisi olmak da hayli popüler. Youtube üzerinden hazırlayacağınız videoları geniş kesimlere ulaştırmayı başarırsanız buradan gelecek olan reklam gelirleri ile kazanç sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kanalınız büyüdükçe sponsorluk teklifleri de alabilirsiniz. Youtube kanalınız için hemen hemen her konuda içerik üretebilirsiniz. Örneğin makyaj malzemeleri tanıtımı yapabilir veya yemek tarifleri hazırlayabilirsiniz. Özellikle yemek tarifleri ve makyaj malzemelerinin tanıtımı oldukça rağbet görür.

Bu alanların dışında tamamen kendi ilgilerinize dönük olarak içerikler de hazırlayabilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız okuduğunuz kitaplardan söz edebilirsiniz. Gezdiğiniz yerleri tanıtabilir veya örgü gibi eylemlerin nasıl yapıldığını da anlatabilirsiniz. Youtube için üreteceğiniz içeriklerin başarısı tamamen hayal gücüne ve yeteneğinize bağlıdır.

Evden Paketleme Yapmak

Evde paketleme yapmak hem zamanınızı değerlendirmek hem de kazanç elde etmeniz için yararlı olabilir. Paketleme işi genel olarak size anlaştığınız firma tarafından paketler verilerek başlar. Bu paketlerin istenen şekilde paket haline getirilmesi gerekir. Genel olarak ürünlerin paketlenmesi yapılır. Ancak bazı durumlarda kağıt poşet yapma gibi istekler de olabilir. Anlaştığınız paketleme sayısını yine anlaşmış olduğunuz süreye kadar teslim etmelisiniz. Teslim sonrasında ise iş başlangıcında belirtilen ücreti alabilirsiniz.

Paketleme işi yaparken en önemli nokta paketlerin ve ürünün zarar görmemesidir. Eğer paket veya ürün zarar görürse bu durum alacağınız ücretten düşülerek telafi edilir.

Kişisel Bakım Ürünleri Satmak

Zamanınızın bol olduğunu düşünüyorsanız ve sosyal birisiyseniz kişisel bakım ürünleri satışı üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Bu işe başlamak için öncelikle dağıtıcı veya üretici marka ile anlaşmanız gerekir. Anlaşma sonrasında ise size satış üzerinden yapılan komisyon oranları belirtilir. Kişisel bakım ürün satışı için en önemli nokta sattığınız ürünler üzerinden komisyon almanızdır. Başka bir deyişle bu işin sabit bir getirisi yoktur

, satışlarınız arttıkça kazancınız da artacaktır.

Ancak çevreniz genişse ve ürün tanıtımı yapabilecek şekilde sosyal olmayı seviyorsanız bu işten önemli tutarlar elde etmeniz mümkün. İsterseniz pek çok ürünü içeren kişisel bakım ürünleri satabilir veya parfüm ya da şampuan gibi belirli bir alana da yönelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu