Nasıl Yapılır?

Fotoğraflarda Nasıl Daha Güzel Çıkabilirsiniz?

Hepimiz ellerimizde bulunan akıllı telefonlar ile fotoğraf çekinip sosyal medya üzerinde paylaşmaya bayılıyoruz. Özellikle sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan fotoğrafların beğeni kazanması ve insanlar tarafından görüntülenmesi herkes tarafından istenilen bir durumdur.

Fotoğraf çekerken arka plan çok önemlidir. Genellikle akıllı telefonlar canlı renkleri daha yoğun bir şekilde çektikleri için fotoğraf çekinirken arka plana önem vermek çok önemlidir. dikkati kendi üzerinde toplamak isteyenlerin daha sade bir arka plan önünde fotoğraf çektirmek çok önemlidir. Beyaz, krem ve toz pembe gibi renkleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

Fotoğraf çekilirken genellikle tam olarak cilt rengine uygun fondöten seçimi yapmak gerekmektedir. Tam olarak  aynı rengi tercih etmemek olumsuz bir görüntüye neden olacaktır. Olduğundan daha açık bir renk seçmek flaş ışıklarının da etkisi ile çok beyaz ve korkutucu bir görüntüye sebep olabilir. Daha koyu bir rengin tercih edilmesi de yine flaş ışıklarının etkisi ile vücuttaki renk farklılıklarını ortaya koyacağı için kötü görünecektir.

Fotoğraflar göz çok önemlidir. Bakışlarınızda dikkat toplayabilmek için doğru bir göz makyajı yapabilirsiniz. Bununla birlikte gölgeli bir göz makyajı yapabilir rimel ve eyeliner ile hareketlendirebilirsiniz.

Fotoğraflarda allık sürmeye dikkat etmek çok önemlidir. Dikkat edilmediği takdirde flaş ışıklarının etkisi ile yoğun sürülen allıklar büyük bir faciaya sebep olabilir. Bu durumda dikkatli olmak çok önemlidir.

Başa dön tuşu