Vücut Gelişimi

Göğüs ve Omuz için Etkili 4 Hareket!

Göğüs ve omuz kasları vücuda estetik bir hava katmak için en önemli kas gruplarındandır diyebiliriz. Şimdi size önereceğimiz 4 hareket ile daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

  1. InclineBarbellPress

 

Eğimli bir benchin üzerine uzanıyorsunuz. İki omuz arası hizası genişlikten biraz daha arayı açarak barı hafifçe kavrıyorsunuz. Yanınızda bulunan bir gözetmenden, ya da ağırlık askılarından barı alarak, önce nefes alıp köprücük kemiğinizin üstüne indiriyorsunuz, ve sonra nefesinizi vererek tekrar barı aynı şekilde kaldırıyorsunuz. Göğüs kasları için oldukça yararlı bir çalışma.

Göğüs ve Omuz için Etkili 4 Hareket!

  1. High toLow Cable Fly

 

Kabloları yukarda elinize alıp, kollarınızı V şeklinde aşağı doğru indiriyorsunuz. Duruş pozisyonumuz; bir ayak önde, bel bükülmüş, ve kollar da bükülmüş şekilde olması gerekiyor. Bel hizasında ellerimizi birbirine değdirdikten sonra yavaşça başlangıç pozisyonuna geçiyoruz. Yine göğüs kasları için oldukça yararlı.

image002

 

  1. StandingBehind-The-NeckPress

 

Ağırlığı askıdan alıp başınızın arkasından omuzlara kadar indiriyorsunuz, dirseklerimiz bu arada dik konuma geliyor, sonra tekrar geri kaldırıyorsunuz. Omuz kaslarını çalıştırmasının yanı sıra triceps kasına da etki ediyor.

 

image004

 

 

  1. Dumbbell Side Literals

 

Dumbbell’ları ayakta durduğumuz pozisyonda ellerimize alıyoruz ve omuz hizasına kadar kolları yana açarak kaldırıyoruz ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Yine omuz için oldukça yararlı ve evdede yapılabilecek yararlı bir hareket.

 

image005

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu