Ne iyi GelirSağlık

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

GÖZALTI MORLUKLARINA NE İYİ GELİR?

Gözaltı morlukları birçok kişinin şikâyetçi olduğu bir konudur. Ancak bununla ilgili birçok bilgi bulunması ile birlikte gözaltı morluklarının ilk olarak herhangi bir sağlık şikâyetinden kaynaklı olup olmadığını bilmelisiniz. Gözaltı morlukları özellikle karaciğer kaynaklı rahatsızlıklardan meydana gelebilmektedir. Bu nedenle gözaltı morluklarına iyi gelecek herhangi bir şey yapmadan önce doktor kontrolünden geçmek gerekecektir. Ancak gözaltı morlukları uykusuzluk ve yorgunluktan dolayı da meydana gelebilmektedir. Bu nedenle yani uykusuzluk ve yorgunluktan dolayı ortaya çıkmış ise gözaltı morluklarına ne iyi gelir sorununa doğal yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz.

Gözaltı morluklarınızı gidermek için öncelikle yaşamınızda bazı alışkanlıklarınızı ve yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekebilir.

Uykusuzluk morlukların temel nedeni olduğundan günde 7-8 saat uyuyarak genelde aynı saatlerde yatıp aynı saatlerde kalkmaya özen göstermelisiniz.

Dengeli ve sağlıklı beslenerek gerekli vitamin takviyelerini almalı vücudunuzun günlük vitamin ihtiyacını karşılamalısınız.

Eğer sürekli bilgisayar başında vakit geçiriyorsanız mutlaka sık sık ara vererek gözerinizi dinlendirmelisiniz. Ayrıca gözlerinizde kuruluk problemi oluyorsa suni göz yaşı kullanabilirsiniz.

Özellikle gözlerinizi her akşam dinlendirmek adına çay kompresi ya da soğuk su uygulaması yapabilir, buz ile kompres yaparak rahatlama sağlayabilirsiniz.

Göz altı morluklarına nasıl geçer
Göz altı morluklarına nasıl geçer

Vücudunuzun günlük su ihtiyacını karşılayarak da gözaltı morluklarınızın önüne geçebilirsiniz.

Tüm bu şartlara dikkat ettiğinizde gözaltı morluklarının oluşumunu engelleyebilir ve gözaltı morluklarına önleyebilirsiniz. Ancak gözaltı morlukları oluştu ve bu duruma çare arıyorsanız gözaltı morluklarına ne iyi gelir bakalım;

  • Papatya çayı: papatya çayı ile birlikte yüzünüzü ve göz çevrenizi her gün düzenli bir şekilde yıkayarak gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz.
  • Patates maskesi: patatesleri çiğ bir şekilde rondodan geçirerek gözlerinizin üzerine koyabilir ve yaklaşık 5 dakika kadar bekletebilirsiniz ya da patatesleri halka şeklinde keserek de yapabilirsiniz.
  • Ebegümeci maskesi: birkaç çay kaşığı miktarınca çiğ süte ebegümecinden bir tutam ekleyerek göz çevrenize uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekletip yıkamanız gerekir. Düzenli olarak bir ay uygulamalısınız.
  • Sıcak ve soğuk çay kompres: çayları pamuğa damlatarak pamuğu gözünüzde 15 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Bu işlemleri uyguladığınızda gözaltı morluklarına ne iyi gelir sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu