Güzellik

Göz Makyajı Temizleme Yöntemleri-Rimel Far Göz Makyajı Nasıl Temizlenir

 

Bayanların kendilerini en özel hissettikleri, kendilerine olan güvenlerinin en hızla yayıldığı göz makyajı için kullandıkları farlar, estetik duruşlarına ve makyajlarına olan katkısı ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu şahane görüntüye sahip olan bayanların bunu hiçbir yere bulaştırmaması konusunda da oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir. Fakat bazen de kıyafetleri giyerken bulaşan, yada yorgun argın geldikleri evde yastığa başlarını koymalarıyla bulaşan bu far lekelerini çıkarmak hayli zordur. Derin umutsuzluğa kapılırlar hemen internetten tanıdıkları eşten dosttan çare arayışına girer. Hele ki o en sevdikleri kıyafetse işte durum daha da vahim hale gelebilmektedir.

Far Lekeleri

Göz Farı Lekesini Temizleme

Far lekelerinin o kendilerine haz boyalı ve de yağlı yapıları sayesinde inatçı lekeler arasındadırlar. Gözden bile zorla çıkarttığımız bu farlar bir yere bulaştığı anda ilk aklımıza gelen şey far lekesinin bulaştığı yerleri etere batırılmış olan bir bezle silmek ve sonrasında ise sabun ile durulamaktır. Far lekesinin üzerine sabunu sürüp yaklaşık olarak birkaç saat bekletmelisiniz ve sonra bol su ile durulamalısınız. Üzerine ise pamuk ya da yumuşak bir bezle oksijenli su sürüp bekletip de lekeyi kolay hale getirip sabun ile iyice durulayabilirsiniz. Bu işlemler sayesinde far lekesini temizleme oldukça kolay gerçekleşecektir.

far-bazı-ne-işe-yarar

Göz Farı Lekesi Nasıl Çıkar

Kolay yollardan bir diğeri de limonlu su ile yada sirke yardımı ile hazırlanmakta olan karışımlar lekenin üzerine döküldüğünde far lekesinin temizlenmesi sağlanmaktadır. Kumaşa kesinlikle en ufak zarar vermeyen bu yöntemler kolay olabilir fakat zaman gerektiren uygulamalardır. Oldukça hızlı ve etkili yöntemler ile far lekesinin olduğu kıyafete zarar verebilme ihtimali ile çok daha az tercih edilmektedir. Etrafımızdaki, çamaşır temizleyiciler ve leke çıkarıcılar her bir tanesi tamamen kimyasal içeriklidir. Sadece narin olmayan o kumaşlarda oluşan lekelerde kullanıcıların gönül rahatlığı ile kullanabildiği bu ürünler, hızlı ve en etkili çözümleri bizlere sunmaktadır. Şunu belirtmeliyim ki kesinlikle sıcak su kullanmayınız bu lekenin içeri daha fazla hapsolmasına lekeyi inatçı bir leke konumuna getirmekten başla hiçbir işe yaramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu