Ne iyi GelirSağlık

Gribe Ne İyi Gelir

Gribe Ne İyi Gelir

gribe iyi gelen içecekler
gribe iyi gelen içecekler

Kış aylarının artık alışılmış hastalığı olan Gribal Enfeksiyon rahatsızlığı, insanı vücut olarak adeta çökertiyor. Grip, Soğuk algınlığıyla beraber vücuda bir virüs gibi dağılan, sonrasında halsiz ve çok iştahsız düşüren bir hastalık. Vücudu adeta sizden kopartır. Sabah yataktan kalkmakta bile zorlanırsınız. Bazı zamanlarda Ateşi de yükseltir. Gribin türleri vardır. Nezle olarak burundan akarsa rahatlarsınız. Ancak, Burun tıkanıklığı ve Sıvı şeklinde akma olmazsa, bu sefer içeride bir sıvı kanalı oluşur. Buda boğazlar da balgam yapar. Öksürme nedenleri bundan kaynaklanır. Birde  Göz Nezlesi vardır. Burundan bir sıvı akmaz ama gözlerden sanki ağlıyormuş gibi yaşlar akar. Aslında bu Göz nezlesinin nedeni olan Sıvıdır. Kış aylarında soğuklardan korunma olmazsa, vücut direnci azalır. Grip, direnci düşen Vücuda direkt olarak yerleşir.

 

Gribe Ne İyi Gelir konusunda, uzmanların kendilerine göre önerileri vardır. Ancak Grip olduktan sonra, bolca dinlenmek gerekir. ilk tedavi bu şekilde yapılmalıdır. Grip olduktan sonra çalışmaya devam edilirse, Vücut direnci daha çok zayıflar. Grip’in normalden uzun geçmesinin ana nedeni budur. Dinlenmemek ve soğuk havalarda çalışmaya devam etmek.

grip nasıl geçer
grip nasıl geçer

Kış Çayları içmeye özen gösterin. “ Ihlamur ve Nane” Gribin adeta düşmanıdır. Ihlamur Vücut direncini yükselterek, daha sağlıklı bir hal almasını sağlar. Bu sayede dirençsiz olan Vücut kendine gelir. Nane ve Limon karışımlarını tam sıcak suyla içtiğiniz zaman, çok rahatlarsınız. Gribe iyi gelen en iyi içeklerden biridir. Gün içerisinde soğuk içecekler yerine, Ihlamur yada Nane tüketilmesi, emin olun bazı haplardan daha iyi etki bırakır. Ancak uzun süre dinlenmek ve soğuktan kendinizi kaçırmak, Gripten kurtulmanın en etkili yoludur.

Bir Yorum

  1. bu yıl soğuk baya vurdu, evde hepimiz uzanmış peçeteyle süslüyoruz resmen evi, nane limon güzel bir fikir ancak içine birazda doğada bulunan bitkilerden katarak daha iyi bir hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu