Genel Kültür

Güvenlik Sistemlerine Yeni Bir Bakış, Blink

Ev güvenlik sistemlerinde en büyük sıkıntı ürünlerin oldukça komplike ve kurulum maliyetlerinin de epey bir yüksek olmasıdır.
İşte bu nokta da oldukça yeni ve güvenilir bir ürün çok yakında piyasalarda.

Ürünün adı Blink (kablosuz güvenlik kamerası). Aslına bakarsanız Blink yeni bir projenin ürünü ama daha şimdiden birçok kurum ve kuruluşun güvenini kazanmış gibi görünüyor.

Blink Nasıl Çalışıyor?

Orta ölçekli bir akıllı cep telefonu boyutundaki Blink aparatı, dışarıdan bir bağlantıya gerek duymadığı için, ev içerisinde herhangi bir yere yerleştirilebilir. Ürünü wifi ile eşlemek için ürün içerisindeki Blink smartphone app (uygulamasına) ulaşmanız yeterli. Bir mp3 çalara müzik atmakla aynı mantık, o kadar kolay yani….

blink guvenlik kamera bilginticom
Ürünün kablosuz olması işleri oldukça kolaylaştırıyor!

Şimdi kurulumunu yaptığınız Blink ünitesi, harekete duyarlı, 5 saniyelik HD videolar kaydetmeye başlar. Bu videolar Blink’in güvenli serverlarına yönlendirilir ama size ait olan videoların başka yerlerde depolanması fikri hoşunuza gitmediyse, bütün görüntüleri size ait olan bir harici bellekte toplayabilirsiniz.

Bunun yanında bu cihaz yardımıyla evinizde ya da gözetlemek istediğiniz herhangi bir mekanda neler olup bittiğini öğrenmek için mekan içi anlık canlı yayın görüntülere ulaşabilirsiniz.
Blink kayıt işlemine başladığında bir bip sesi sizi uyarır (arzu ederseniz bu özelliği kapatabilirsiniz). Bunun yanında küçük bir ışık da yanıp sönecektir. Aslına bakarsanız bu ışık her ne kadar size sistemin devreye girdiğini beyan etse de, eve izinsiz girenler içinde bir uyarı niteliğinde olacaktır, işte bu yüzden aleti iyice gizlemeye gayret edin.

Peki siz uzaklardayken Wi-Fi erişiminiz sonlansa ne olur?

Akıllı telefonunuza hemen bir uyarı!

Sizde Blink uygulaması yardımıyla otomatik olarak aygıtı harekete geçirebilir veya kapatabilirsiniz.

Peki ürünün toplam video kayıt hacmi ne kadar?

Blink serverları toplam 7200 saniye video çekimine izin veriyor, bu da 1440 adet 5 saniyelik hareketlilik anlamına gelir. (Yukarıda bahsetmiştim, 5 saniyelik çekimler yapar). Toplam limit aşıldığı anda sistem kendine yeni yerler açmak için önceki videoları silmeye başlar. Ama bunun yanında harici bir hafıza kaynağı opsiyonu her zaman mevut unutmayın!

Blink ve Artılar

  • Harekete duyarlı HD videoların dışında, Blink evinizin ısısını da kayda geçirecektir ve dilerseniz bu bilgiyi size yönlendirecektir.
  • Alet içerisine gömülü mikrofon sayesinde mekanda olup bitenleri duyma şansınız da var.
  • Aygıt hem gece hem gündüz gayet kaliteli çekimler yapabilmektedir.
  • İçindeki pilin yaklaşık 1 sene ömrü var.

Şu an için Amerika satış fiyatı tek bir Blink modülü için 69 dolar, iki adet modül için ise 119 dolar olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu