SağlıkSaç Bakımı

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Bitkisel Yollarla Nasıl Hızlı Saçlarımı Uzatırım

Her gün farklı görünmek isteyenlerin vazgeçilmezi saçlarının farklı şekillere girebilmesidir. Saçların bu kadar önemli olduğu bir konuda kısa saçla istediğinizi elde edemezsiniz. Bunu yapabilmek için uzun saça ihtiyaç vardır. Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmanın bir çok formülü bulunmaktadır. Doğal bir şekil de uzaya bilmesi için insan vücudun da bulunan kan değerlerinin yüksek olması gerekir. Birilerinin saçı hızla büyürken birilerinin de yavaşça büyümesi kan değerinizin düşük yada yüksek olmasına bağlıdır.

 

 

Saçlarımızı nasıl daha hızlı uzatabilirim, hızlı bir şekilde saç uzatma yöntemleri nelerdir?


Saçlarınıza ilk yapmanız gereken düzgün bir bakımdır. Bu bakım sırasında saçlarınızın uç kısımlarında ki kırıkları olabildiğince aza indirmeniz gerekir.

 

Saçlarınızı düzenli yıkayarak, (düzenli yıkamaktan kasıt sürekli ve sık sık yıkamak değil, Belli aralıklarla düzenli bir şekilde yıkamak gerekir) oluşan kırıkları minimuma indirebilir, saçlarınızın daha hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz.

 

Yediğiniz besinlere, yemeklere özen göstermeli bunun yanı sıra sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz Saçlarınızın sağlığını etkileyen önemli yiyeceklerin başında protein ağırlıklı besinlerdir. Protein ihtiyacınızı günlük düzenli bir şekilde alarak beslenmenize dikkat edebilirsiniz.

 

Kafein içeren içecekleri bolca tüketmek hem sağlığınıza hemde saçlarınızın sağlıklı olmasını olumsuz yönde etkiler. Buna alkol ve türevleri de dahil.

 

Saçlarınızın da ciddi ve hassas bir masaja ihtiyacı olduğunu unutmayın.

 

Saçlarınızın sağlıklı uzaması için bol bol su tüketmeniz gerekir. Bunu sadece saç sağlığınız için değil, genel vücut sağlığınız için yapmanız gerekir.

 

Doğal bir şekilde saç uzatmak istiyorsanız kimyasal içeren ürünlerden kaçınmanız gerekir, duş aldığınız sırada doğallıkla üretilen saç keremleri ve şampuanları kullanarak saçınızı ılık su yardımıyla iki yada üç defa yıkamanız yeterli olacaktır.

 

Saç köklerinizi ve saçlarınızın sağlığını korumak istiyorsanız  jöle, sabitleyici ve saç spreyi gibi ürünleri kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

 

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için nane, badem ve çörek otundan üretilmiş doğal yağları saçlarınıza uygulayarak , saçlarınız için gerekli bakımları yaparak sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak uzamalarını sağlayabilirsiniz.

 

Yapmanız gerekenleri bu şekilde özetleyebiliriz. Kimyasal ve doğal olmayan ürünler kullanarak saçlarınıza kalıcı ve sağlıklı bir şekilde uzatamazsınız. Sadece geçici bir çözüm üretmiş olursunuz buda ilerde saçlarınıza kalıcı bir sorun ortaya çıkarabilir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu