Sağlık

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar Yolu Enfeksiyonu enfeksiyon, idrar, idrar yolu, idrar yolu enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonlar genel olarak kadınlarda görülmesine rağmen günümüzde erkeklerinde büyük bir problemi olarak ortaya çıkmaktadır. Daha çok hastalığın beraberinde getirdiği acılarda ek olarak yer alıyor. İdrar yolu vücut içerisinde mesane, kanal ve böbreklerden meydana gelmektedir. Burada mesaneye düşmüş olan en önemli görev idrarı vücut içerisinde depolamaktır. Böbreğe düşen görev ise vücutta birikmiş olan kötü atıkları idrar ile beraber kolayca dışarıya atılmasını sağlamaktır. Vücutta hiçbir zaman istenilmeyen ve atılan maddelerin idrara karışmaması halinde vücut içerisinde bakteri deposu oluşmaktadır. İdrar içerisinde bakterilerin yer alması, ufak bir etkenden sebepten dolayı enfeksiyon durumlarına neden olabilir. Enfeksiyon ortaya çıkması halinde, sancılı bir süreç işlemekte ve kişilerin yaşam kalitesi oldukça düşmektedir.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelen Bitkiler

İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir? İdrar yolu iltihabının tam olarak önlenmesi için bu hastalığa iyi gelebilecek pek çok bitki bulunmaktadır. İdrar yollarından sürekli olarak sıkıntı çeken ya da çekmeyen herkesin bu kürleri uygulanmasında fayda bulunmaktadır.

Enfeksiyon Konusunda Alınacak Olan Önlemler

Uzman doktorlar idrar yolu enfeksiyonu ile baş başa kalmamak için idrarın geldiği anda tutulmaması gerektiğini belirtmektedir. Bununla beraber bölgenin her zaman temiz bırakılması ve günlük su miktarının artması gerektiğini açıklamıştır. Cinsel ilişkiyi yaşamadan önce ya da bulunduktan sonra bir bardak su içilmesi konusunda uyarlarda bulunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu