Diyet ve Zayıflama

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır

İsveç diyeti son zamanlarda ismini çok fazla duyuran bir diyettir. Yağ yaktırıcı özelliği nedeniyle de oldukça yararlı olabilmektedir. 13 gün uygulanması durumunda 5-6 kilo vermeyi vaat eden İsveç diyeti, bitiminden sonra tekrarlanmaması yönünden ikazlar vardır. İşte İsveç diyeti menü örneği.

1. Gün: Sabah tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 1 haşlanmış yumurta ile 400 gr ıspanak ve bir domates, akşam 200 gr fırın biftek, bir marul zeytinyağı ile tatlandırılabilir.

2. Gün: Sabah tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 250 gr tavuk ve bir kase yoğurt, akşam ise ilk gün ile aynı.

3. Gün: Bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğle 2 haşlanmış yumurta ile bir marul, akşam ise haşlanmış kereviz, bir meyve ve bir domates.

4. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen portakal suyu ile bir kase yoğurt ve akşam 1 haşlanmış yumurta, 1 havuç ve küçük parça beyaz peynir.

5. Gün: Sabah bir havuç soyulmuş, öğlen buharda pişmiş 200 gr midye limonlu, bir kaşık kadar tereyağı, akşam ise 200 gr biftek ve bir kereviz.

6. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen tek havuç ile bir haşlanmış yumurta, akşam yarım tavuk ve limonlu marul.

7. Gün: Sabah bir bardak çay ancak şekersiz olmalıdır, öğlen bolca su, akşam ise 200 gr bonfile ile bir elma.

8. Gün: Sabah tek şekerli bir fincan kahve, öğlende 2 adet haşlanmış yumurta ile 400 gr ıspanak ve 1 tane domates, akşam ise 200 gr fırın bonfile ve limonlu marul.

9. Gün: Sabah tek şekerli bir fincan kahve, 250 gr hindi ve bir kase kadar yoğurt öğlende, akşamda ise 250 gr bonfile ve zeytinyağı ile tatlandırılmış marul.

10. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 2 yumurta ve bir marul, akşam ise bir meyve, bir kereviz ve bir domates.

11. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 200 ml portakal suyu ve bir kase yoğurt, akşam ise 1 havuç ve bir parça beyaz peynir.

12. Gün: Sabah tek havuç, öğlen 200 gr buharda midye limonlu, 1 kaşık da tereyağı, akşam ise 250 gr bonfile ve tek kereviz.

13. Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 2 haşlanmış yumurta ve bir havuç, akşam ise 250 gr tavuk ve 1 marul

Bu şekilde yapılan İsveç diyeti ile 13 günde 6 kilo vermek çok da zor görülmüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu