Hayvanlar Alemi

Kaplumbağa Bakımı Nasıl Olmalıdır

Kaplumbağalar konusunda bilgi edinerek sahiplenme düşüncesi yürüten kişiler için hazırladığımız bu yazı rehber görevi olarak görülmelidir. Hayvanlar dünyası içerisinde en hassas bir duyarlı varlıklar olarak adlandırılan kaplumbağalar, sahipleri tarafından ilgi görmek ve temizliklerine önem göstermelerini istemektedirler. Oldukça uzun bir ömre sahip olmalarından dolayı bu küçük dostlar ile kuracağınız bağlantı oldukça uzun bir süreyi kapsayacaktır. Yaşam alanlarını özel olarak seçip akvaryumlarını temiz ve yaşanılabilir bir genişlikte tercih etmeniz gerekmektedir.

Kaplumbağa Bakımı Nasıl Olmalıdır

Yaşam alanları bu canlılar için oldukça önemlidir. Akvaryum tasarımları konusunda çeşitli ojeler satın olarak onlara özel dekorlar oluşturabilir, kendilerini güvende ve eğlenceli bir ortamda hissetmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Bu tür canlıların her türlü besini yiyebileceklerini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. yavru konumunda yer alan sadece et tüketimini tercih ederler. Yaşın ilerleme durumuna göre et tercihi yavaş yavaş ot seçimlerine doğru yönelmektedir. Yaş gruplarına uygun kaliteli mama seçimleri dostlarını mutlu edebilmenin en güzel yöntemleri arasında yer almaktadır.

Kaplumbağalar oldukça hassas bir yapıya sahip olmaları nedeni ile yaşam alanları sürekli kontrol altına alınıp gerekli görülen durumlarda kesinlikle temizlenmesi gerekildiğini hatırlatmak istiyoruz. Başı boş bırakılan bu canlılar, belirli bir süreden sonra bakteri üretim merkezine gelebilecekleri için sahiplerinin sağlıklarına da olumsuz etkilerde bulunabilirler. Bu canlı türü için ortamın herhangi bir türü yoktur. Bulundukları ortama kısa bir süre alışkanlık göstermeleri nedeni ile tercih edildiklerinden söyleyebiliriz. Unutmayın ki kaplumbağalar ne kadar da evcil yaratıklar olarak görülseler de eğitime kapalı bir ruh hallerine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu