Hayvanlar Alemi

Kaygan zeminlerden korkan bir köpeğe yardım etmek

Kaygan zeminlerden korkan bir köpeğe yardım etmek.

Bazı köpekler korku ile hafif derecede sevimsizlikten doğrudan bir fobiye kadar çeşitli güçlüklerle karşılaşırlar. Bu sorunları iyileştirmenin birçok yolu vardır, köpeği yüzeye süratle sürükleyerek zeminin her yerine koyarak davranır.   Süremiz biraz zaman ve sabır gerektirir, ancak deneyimlerimize dayanarak, altta yatan sorunu düzeltmek en diğer tekniklerden daha etkilidir.

Köpek eğitimi nasıl olur

Muşamba’yla rahatsız olan köpeklerin çoğunun dengeleri, temelleri ve propriyosepsiyonları konusunda güven eksikliği vardır.Dolayısıyla bu güven inşa etmeye ve köpeği kaygan yüzeylere toplumsallaştırmaya odaklanıyoruz:

 

  1. Kaygan olmayan çeşitli yüzeylerde onun denge ve propriosepsiyon çalışmaları.  Yürüyen tahtalar, dere yatakları, egzersiz topları, düzensiz merdivenler, plajda dalgalar.   Bulabildiğiniz herhangi bir şey onun fiziksel yeteneklerini ve güveni artıracaktır.   Özellikle bu tür şeyleri kendine güvenen köpeklerle yapın, böylece onun davranışlarını kendileri üzerinde modelleyebilirsiniz.
  1. Yukarı ve oyun da slaytlar aşağı koşmak için ona öğret.  Bu süper eğlenceli oyun. Oradayken onunla oynayın, neşeli turlar atın …

 

  1. Tekerlekli arabaları alışveriş arabası üzerinde binmek için ona öğret, vb, kaykay, yassı sepeti ona zemin altında harekete sahip olma hissini öğret.
  1. Bazı muşamba fayans alıp ve o olmadığın da sevmediği yerlerde tek başına bırakın.  Kendinden emin olduğu rahat yerler olmasına özen gösterin.   Bu alanlarda onunla oynamak ve fayansı yok saymak, ancak incece onlara periyodik yürümesini deneyin.   Birini yemek kabının altına koy.   Onları periyodik olarak taşıyın.   Bölgedeki diğer köpeklerle oynamasına izin verin, böylece kiremitleri görmezden gelebilirler.   Daha sonra ilk eklenmemiş, daha sonra çizgi ve karelerde fayanslar eklemeye başlayın.  Koridorlarda, en sevdiği yerlerde, akşam yemeğinin etrafında fayans serileri yapın. Tüm bunlar fayansları önemsiz görüyor.Yılın sonuna kadar eviniz kiremitlenmeli ve köpeğiniz bu fobisin den kurtulmuş olucak demektir.
    korkan köpeğe eğitim
    korkan köpeğe eğitim

 

  1. 5.  Yerleştiği katta bir kiremit ve yanında bir sandalyede oturup ve ona çim üzerine ayaklarını koyarak bir oyun öğretmek.  Tamamen olumlu, iyimser, eğlenceli, baskı yapmak yok.   Koridora doğru gidince, arkasında bir uyarı yapın, böylece uyarıya kulak vererek ve çim’den uzaklaşarak ödüllendirilir.   Her iki ön ayakları fayansın üzerine mutlaka koyana kadar zamanla bu konuda çalışın.   Şimdi kiremiti hareket ettirmeye başlayın-fırlatıp atın ve ayaklarını üzerine koyun ve ödüllendirin.Sürükleyin ve ayaklarını yere koyması için onu takip etmesini sağlayın.   Bunu bir sürekli yapın.   Davranış konusunda tamamen emin olduğunuzdan ve bunu yapmayı gerçekten sevdiğinden her şeyin üzerinde çalışın.   Şimdi, döşemeyi alın ve kaygan bir zeminle bir yere gidin ve kareyi yakın kenarına koyun ve aynı oyunu oynayın.   Ertesi gün, aynı şeyi, ama kiremitine gitmeden önce kaygan zemin üzerine biraz daha ileri gitmesini sağlayın. Streslenmeyin ve eğlenin.

 

  1.  Bir köpek yatağı üzerine gidip almak için ona öğret.   Bunu baştan başa yapın ve sonra köpek yatağını kaygan bir zemine götürüp yatağın birkaç adım ötesine gönderin.   Mesafeyi tedbiren artırın.   Bu, yukarıdaki tekniğe benzer ancak ona açık bir görünür güvenlik noktasının yanı sıra odaklanılması gereken net bir davranış kazandırıyor.

 

Açıkçası diğerleri var, ama fikir sahibi olursunuz.   Dengesizliği ve durumu kontrol etme becerisi konusunda gerçekten emin olmasına yardımcı olun ve istikrarlı bir şekilde iyileştirin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu