Bilgisayar

Kendi PC’nizi Hazırlamak İçin 6 Önemli Sebep

Eski bilgisayarınızın artık ömrü tükendi ve yeni bir PC’ ye mi geçmek istiyorsunuz. Bunu yaparken yeni bir PC satın almayın aksine toplama bilgisayar alın. Bu yazımızda Hazır PC Satın Almak Yerine Kendi PC’mizi Hazırlamak İçin 6 Önemli Sebebi işleyeceğiz.

Bu durumun 6 özel sebebi vardır. Ve bunların her biri kendi başlarına mantıklı ve doğru sebeplerdir.

bilgisayar toplama
bilgisayar toplama

1-Her bir Parçasına Siz Karar Verin

Hazır bir donanıma bel bağlamaktansa PC‘niz için gerekli parçaları araştırmak ve karşılaştırmak, bütçenize daha uygun olanını seçmek sizlere de daha cazip gelmiyor mu? Bunun diğer bir avantajı ise bu şekilde bir işe kalkışmak elbette ki birçok araştırmaya da sebep olacaktır. Bu sayede PC hakkında daha çok bilgi sahibi olacaksınız.

2-Bütün Kontroller Sizin Elinizde

Toplama bilgisayar ile PC’nizin sınırlarını da siz belirlemiş oluyorsunuz. Bu durum sizlere oldukça haz verecektir. Toplama bilgisayarın bütçe ayarlamaları için donanımsal parçaların kümülatif bedelleri üzerinde değişiklikler yaparak iyiye ve doğruya yönelmek mümkün.

3-İhtiyacınız Olanı Alın

Hazır bilgisayar aldığınızda belki de sizin hiç kullanmayacağınız özellikleri de beraberinde almış oluyorsunuz. Hazır PC’de sadece ihtiyacınız olan parçaları alabilirsiniz.

4-Şıkları Değerlendirin

Almaya karar verdiğiniz parça ne olursa olsun piyasada daha sıkı bir araştırma yaparak aynı parçanın belki de daha iyisini daha ucuz fiyata ulaşabileceksiniz.

5-Kampanyaları Takip Edin

Büyük elektronik marketlerin yapmış olduğu kampanyaları takip ederek istediğiniz ürünü daha uygun fiyata alabilirisiniz.

6-Parçaları Birleştirmenin Keyfi

PC toplamanın belki de en keyifli yeri bu olsa gerek. Bu noktada aldığınız parçaları birbirine bağlıyorsunuz ve PC’nizi bir nevi siz inşa ediyorsunuz. Umarım Hazır PC Satın Almak Yerine Kendi PC’mizi Hazırlamak İçin 6 Önemli Sebep adlı yazımız sizlere yardımcı olmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu