Sağlık

Kilo vermek için ne yapmalı?

Kilo verme kavramı artık herkesin sorunu olmayı başarmış durumda. Özellikle fast food sektörünün bu denli geliştiği günümüzde, hazır tüketimin ve az enerji harcamanın sonucu vücutta biriken yağlar ciddi anlamda büyük sorunlara zemin hazırlıyor. Günlük yaşam aktiviteleriniz de kısıtlamaya kadar giden sonuçlara neden olan fazla kilolardan kurtulmak için gelin hep beraber düşünelim.

Sağlık sorunlarına bağlı olarak kilo alabileceğinizi unutmayın! Aldığınız kiloların altında başka bir sağlık problemi yatabilir. Bu nedenle hem çabalarınızın boşa gitmemesi hem de sağlık sorunlarını tetiklememesi adına uzman görüşü alarak yola çıkmaya odaklanın. Gerekli testleri yaptıktan sonra işiniz son derece kolay.

 

Kilo Vermenin En Kolay Yolu,

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, hızlı değil yavaş kilo vermelisiniz. Hızlı bir şekilde verdiğiniz kilolar bir çok sağlık sorununa neden olabilir. Sağlıklı şekilde kilo vermek için;

 • Sabahları erken kalkmaya özen gösterin
 • Kalktığınız ilk anda 1 bardak ılık su tüketin,
 • Sabah kahvaltınız da ekmeği azaltın ve tam buğday ürünleri tüketin.
 • Kahvaltı tabağınızda ya 1 adet yumurta yada 1 kibrit kutu peynir bulundurun, ikisi aynı anda kilo vermenizi zorlaştırır.
 • Ara öğünlerde mutlaka protein ağırlıklı besinler tüketin.
 • Öğle yemeğiniz sadece ve salata ağırlıklı olsun.
 • Akşam yemeğiniz ne kadar hafif olursa sabah tartıda kendinizi o kadar hafif görürsünüz.

Unutmayın sağlıklı kilo vermek için besinleri azaltmak tek başına yeterli olmaz. Besinleri azaltmakla birlikte spor yapmanız sizi hem zinde tutacak hemde kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Günlük spor olarak yarım saat yürüyüşle başlayıp ilerleyen zamanlarda bunu koşuya çevirmeniz gerekir.

streç film ile göbek eritme
streç-film-ile-göbek-eritme

Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin;

Sağlığım önemli ancak acil kilo vermem gerek diyorsanız bu tavsiyeler tam size göre;

 • Sabah kalktığınızda 1 bardak suya bir tam limon sıkın ve aç karna tüketin, kahvaltıdan en az yarım saat önce.
 • Sabah kahvaltınız da 1 dilim ekmekten fazlasını tüketmeyin.
 • Kahvaltınız salata ağırlıklı olsun.
 • Ara öğün olarak 1 orta boy elma tüketin, diğer ağa öğünlerde 1 kase yoğurt tüketmeniz yararınıza olacaktır.
 • Öğle yemeğiniz de yağsız bir parça et ve bolca salata özellikle yeşillik tüketin.
 • Akşam yemeğini 6 den önce mutlaka tüketin. Akşam yemeğinizde çorba ve salata yanında sevdiğiniz az yağlı ve susuz bir yemek.
 • Bunların yanında göbeğinize streç filmi sararak koşuya çıkmanız kilo vermenizi hızlandıracaktır. Streç filmi sizi terletecek ve koşuyla desteklemeniz sağlığınızı azda olsa korumanızı sağlar.

Kilo vermek için aşama aşama ilerlemeniz gerekir. Spor olarak yürüyüşle başlayın. Yarım saat yürümeyle başlayıp bir sonraki aşamada 45 dakika yürüme yapın ve 5 dakika koşuyla destekleyin. Daha sonra koşuyu arttırıp yürüyüşünüzü sabit tutun bu sayede 1 ay gibi kısa sürede 15 kiloyu çok rahat bir şekilde verebilirsiniz.

Kilo vermek sistematikte çok basittir. Gün içerisinde aldığın kaloriden fazla kalori harcarsanız kilo vermeyi başarırsınız. Kısacası kilo vermek amacıyla önce kalori hesabı yapmalı ardından spor hayatıyla aranız pek iyi değilse ona merhaba demelisiniz. Bu doğrultuda sportif hayatın kapılarını aralayarak en kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz. Bilinçli bir birey kilo vermek için muhakkak bir uzmana danışarak diyet veya egzersiz programına erişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu