Hayvanlar Alemi

Köpeğinize yüzmeyi Sevdirmek İstermisiniz?

Köpeğe yüzmeyi öğretmek
Köpeğe yüzmeyi öğretmek

 Köpeğinize yüzmeyi sevmeyi öğretmek.

Ben köpeğimin yüzmesi için tutkun bir savunucusuyum. Egzersiz etkinliklerinin her yerinde en iyilerden biri, sıcak günlerde onları soğutmanın, parazitleri azaltmanın, köpeklerinizi temiz tutmanın ve genelde büyük bir vakit geçirmenin harika bir yoludur.

 

Köpeklerin büyük çoğunluğu yüzmeyi sevmeyi öğrenirler. Bazıları diğerlerinden daha uzun sürecek ve bir kısmı bunu asla sevmeyecek ancak en çok sevilen bir etkinlik olacak ve zaman harcamaya değer.

 

Her şeyden önce kaçınılması gereken birkaç şey var:

 

 1. Köpeğinizi ıslatmaya hazır olmadığınız sürece suya ilk kez çağırmayın. Sahildeki kaç kişinin, sahipleri ayakkabı giyerken ve her dalganın arasından kaçarken köpekleri yüzmeye çalışıyorsa hayranım. Siz köpek size liderlik için bakıyor ve eğer su gibi kaçınılması gereken bir şey varsa, onlar da yapacak! Bu yüzden, suya yakın herhangi bir yere varmadan önce ayakkabılarınızı çıkardınız mı, pantolonunuzu çıkarttınız mı, mayo giydiniz mi, yoksa suyun mutluluğunu ve coşkuyla suya girenleri görmesini mi sağladınız ?

 

  1. Köpeğinizi zorla suya girmesi için, itmeyin çekmeyin veya suya girmeyecekmişsiniz gibi yapıp kandırarak suya atmayın ( bu size olan güvenini zediliyicektir. )
   1. Kazaları önlemek için, kaygan zeminlerin olduğu noktadan köpeğinizi suya çağırmayın veya suyun ortasın da bulunduğunuz yere köpeğinizi çağırmayın size koşarak gelmeye çalışıcaktır ve suya batıcaktır.

 

 

Birkaç kez su kenarın da yüzmeye çalışın, köpeğiniz ile ılık suya girin. Sıcak, eğlenceli, ılık, burada koşabilir ve oynayabilir ve genellikle suda harika vakit geçirebilirsiniz.

Köpeğiniz ile beraber yüzmek
Köpeğiniz ile beraber yüzmek

Ardından yüzmek için en uygun koşulları yaratın:

 

   1. Sıcak bir gün seç. Heyecanlandığınızı biliyorum, ama acele edip soğuk ve rahatsız olduklarında suyun tadını çıkarmaya çalışmaya yerine geri tepecektir.

 

   1. Harika bir yer seçin:
   • Hiçbir akımın olmadığı ve dalganın olmadığı bir su seçin.
   • Oldukça sıcak su seçin.
   • Suya kademeli eğimli bir yer arayın, böylece hiçbir yerden suya atlamanıza gerek kalmaz ileriye doğru yürürken suyun için de kendinizi yüzerken bulursunuz.

 

   1. Su dan kolay çıkın: bir havuzda veya başka bir su kütlesinde sıkışmış hisseden bir köpek panik yapma eğilimindedir ve suya geri dönmek istemez.

 

 

 1. Mükemmel bir yaşamınız var ise, evinizin havuzun da yüzebilirsiniz, bu yüzden dışarı çıkmanıza gerek kalmaya bilir. Ancak yukarıda belirttiğimiz maddeler deki özellikleri bulmak oldukça zor olabilir, bu yüzden denizi tercih edebilirsiniz.

 

   1. Suya sevgi dolu bir köpek veya bir çift su seven köpekleri birlikte alın. Koşup suya atılan diğer köpekleri görmek köpeğinize eğlenceli ve korkutucu olmadığını görmesine yardımcı olabilir.
   1. Yanınız da suyun üzerin de durabilicek köpeğinizin sevdiği birkaç oyuncağınız olsun.
Köpeğiniz ile beraber yüzün
Köpeğiniz ile beraber yüzün

 

İlk geldiğinde, suyun altına gelin, hemen girin ve sıklıkla oynamaya başlayın. Köpeğinizin hala ayakta kalabileceği yere birkaç adım geçin ve suyu seviyorsa cazip buluyorsa onu çekin. İdeal olarak yüzmeyi sevebiliceğini görebilirsiniz, ödül kazanma ve daha sonra geriye bir zemine geri dönmesini isteyebilirsiniz. Bunu birkaç kez yapın ve sonra kademeli olarak mesafeyi arttırmaya başlayın. Ve gerçekten, işte bu bir kez rahatça yüzüyorlarsa, kademeli olarak mesafeyi arttırmaya başlıyorsunuz ve yarışlara başlayacaksınız. Bunları dikkatli bir şekilde şimdiki ve dalgalara ve su dalışıyla tanıştırmak isteyebilirsiniz, fakat esas olarak bir kez yüzdükleri zaman hepsini eğlenceli hale getirir ve yavaşlarsanız hepsi daha kolay olucaktır.

 

Bazı köpekler dikey olarak yüzerler-arka bacaklarından kulaç atıp ileriye doğru ilerlemek yerine, yüzmeye ve sudan yüzmeye çalışırlar ve ön ayakları suyun dışına çıkıp sıçrar ve hiçbir yere varmazlar. Bu köpeklere yardım etmenin anahtarı onları ileri doğru motive etmektir. Buna odaklanıp ödül almak için uğraşıyor ve yanlış ilerlemeye başladığını ve öne hareketin ilerleyeceğini kendisi için öğreticeksiniz Dikeyden daha iyidir … Gerekirse, arkalarını hafifçe destekleyebilir ve ilerlemelerine yardımcı olarak, yüzmesi için yardımcı olabilirsiniz.

 

Bazı köpeklerle yukarıdaki her şeyi yaptıktan sonra bile son adımını atmamaları mümkündür. Durum buysa, köpeğinizin tutumuna bağlı olarak, sorunu zorlama zamanı gelmiş olabilir :

 

Yardıma ihtiyacı olmayan birçok köpek gördüm-sadece suyun içine girip yüzmeye başladıl Bazıları birkaç geziye çıkmışken, birkaçı gerçekten sevdiği için suda yüzmeye başlamıştı.

 

Yıllar boyunca yalnızca yüzmeyi sevmemeye başlamış bir köpeğim oldu. Sıçramayı ve dolaşmayı seviyordu, ancak yüzmüyordu. Ancak adalet içinde şunu söylemek isterim ki, bunun önemi köpeğinizin eğlenmesidir, bu nedenle köpek yüzmeyi sevmezse başka bir etkinliğe geçin. Ancak çoğu köpek yüzmeyi sevecektir, biraz sabırlı ve hevesli iseniz, yüzmeyi seviceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu