Hayvanlar Alemi

Köpeğinizin Potansiyelini En Üst Düzeye Çıkartın!

köpeğinizin potansiyelini yükseltin
köpeğinizin potansiyelini yükseltin

Bu makale, köpeğinizin ve gelecek on yıl boyunca mükemmel bir ilişki kurmanızı sağlayacak temel beceriler, özellikler ve tutumlar ile ilgilidir. Bunlar gerçekten düşünmeden, her bir köpek yavrusu geldiğinde başarmaya başlarız ve köpeklerin buluştuğu zaman daima şaşkına dönüyoruz, zaman gelişimi göstermiyor gibi görünüyor.

 1. Dikkat: Basit göz temasıyla ödünç verilecek kadar çok zaman harcıyorum. Köpeğimi gözlerime bakmaya, ipuçları için bakmaya, dikkati dağılmışken bana bakmaya, sinirlendiğinde bana bakmayı öğretiyorum. Dikkat olmadan neredeyse hiç eğitim mümkün değildir

 

 1. İlerleyiş: İstediğim tahrikleri oluşturmak, yapma dediğim hareketlerini azaltmak ve hepsini tercihlerimle göre eğitebilmek için çok zaman harcıyorum.

 

 1. Oyunu oynamak: Köpeklerimle sahip olduğum neredeyse her eğitim programını, ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışan bir ekip olduğumuz düşüncesine dayanır.Köpeğimin ekibimdeki lider olduğumu anlaması gerekiyor, ancak başarılı olması için oradayım. Her işlemde başarının ve ödülün yolları var. İstediğimi bulabiliyorsa övgü ve oyun oynayacağım ve ne olursa olsun tadını çıkaracağım.

 

 1. Müdahale ihtimali: Köpeğimin, dünyasını kontrol edebiliceğini anlamasını istiyorum. Rüzgarda ya da değil, ışık altında ya da koltuk üzerinde seçimler yapabilecekleri çok sayıda durum oluşturdum. Onların isteklerimi dünyalarını değiştirebileceğini ve tanımlayabileceğini öğrenmelerini istiyorum.

 

 1. Problem çözme: Neredeyse her gün yavrularımın sorunlarını çözebilmesi için, onlara öncülük etmeye çalışıyorum. Bir nevi eğitim.

 

 1. Merak: Düzenli olarak yeni öğeler sunuyorum ve araştırdıkların da eğlenceli veya lezzetli olduğundan emin olarak yeni öğelerin araştırılmaya değer olduğunu öğreniyor.

 

 1. Sabır / kontrol: Köpeğimin gecikmiş hazzı anlamasını istiyorum. 10 adım ötedeyken ödül koyduğum çok sayıda koşu egzersizi yapıyor, ancak istediğimi yapana kadar bunu yapamıyor.

 

 1. Sinirli durumlarda sakinlik / düşünce / tepki vermeme: bu sosyalleşme ile yakından ilişkilidir, ancak özdeş değildir.Zorlu bir çevrede düşünceli bir tutumu ödüllendirmek için birçok kez harcama yapıyorum

 

 1. Kısıtlamada rahatlık: Köpeğimin rahatça tutulmasını, taşınmasını veya başka türlü engellenmesini istiyorum. Tutulan birçok oyun oynarız ve sadece rahatlarken serbest bırakılarak ödüllendirilir.

 

Köpeğin potansiyeli nasıl yükselir
Köpeğin potansiyeli nasıl yükselir
 1. Güven: Sosyalleştiğimde çoğunlukla bu konularda çalışırım, ancak neredeyse her zaman köpeğimin kendinden emin olmasını isterim, bu nedenle bu tutumu ödüllendirmek için çok fazla zaman harcıyorum. Köpeğimin daha sonra eğitebileceğim “tavırlarından” daha emin olduğum benim için daha önemlidir. Bu yüzden ilk yılda, bir şey çiğnemek veya nihai olarak istemeyeceğim bir şeyi yapsa bile güvenini güçlendiriyorum.

 

 1. Saygı: Köpeğimin bana mekansal olarak verilmesini, ona istediğim şeyleri bırakmasını istiyorum. Fakat genç bir köpek yavrusuna eğitim vermek ve kazanmak çok ince ya da kendine güvenini bozar.Kendine çok güveniyorsa, saygı konusunda daha fazla zaman harcayabilirsiniz, eğer kendinden emin değilseniz, saygı konusunda fazla çalışamazsınız …

 

 1. Sorulduğunda yerleşmek: Köpeğimin, yatmasını istediğim zamanların olacağını anlamasını istiyorum.Oyun oynamayın, sadece yerleşin. Bu nedenle, baştan itibaren kısa süreliğine çalışıyoruz ve uyuması için artık belirli bi komuta alışıyor.

 

 1. Baktığım yere bak.

 

 1. Beden farkındalığı: Köpeklerin bacaklarının arka ayakları, kuyrukları ve bedenlerinin bulunduğu yerden haberdar olmasını istiyorum.

 

 1. Bağlılık: Köpeğim beni evrenin merkezi olarak görmesini istiyorum. Bu, aylarca boyunca eğlenceli ve ilginç olmasını ve odaklanmasını garanti altına almasını gerektiriyor. Aynı zamanda ben ona odaklanmamı şart koşarım, çünkü köpeğiniz ipuçları veriyorsanız ve dikkat etmiyorsanız, size hızlıca bakmamayı öğrenecektir.
köpek eğitiminin sırları
köpek eğitiminin sırları
 1. Çok çeşitli gıdaların keyfini çıkarın, zararlı olmayacak farklı lezzetler sunun.

 

 1. Benimle oyna: Köpeğimi oynamak için SEVİYORUM istiyorum, bu yüzden sık sık ve neşeli bir şekilde yaparım ve sıkıldığı sürece biter. Özellikle bir şey fırlattığım da tutup getirebiliceği oyunlar oynuyoruz, bu da bir parça hem oyun hem de eğitim üzerine oluyor.

 

 

 1. Diğer köpeklerle oyna: Pek çok kişi köpeklerine “diğer köpeklerle nasıl oynayacağını” öğretmek için hiçbir şey yapmaz ve köpeklerinin sevmedikleri bir tarzı öğrenmelerinden şaşkın hale gelirler. Köpeklerime tercih ettiklerimi öğretmek için çok zaman harcıyorum: küçük köpeklerle oyna,ması belirli bir programdan daha zorlaycı ileri gitmeyin vb.

 

 1. Vücut pozisyonu önemlidir: otur, aşağı, yukarı, yanınızda ve diğer pek çok davranış köpek vücudunun konumunun önemli olduğu fikrine dayanıyor. Hayatın başlangıcında, köpek yavrularının bir şeyin altında mı, yoksa soldan mı sağa mı, yoksa oturup mı oturduğundan bahsediyorum.

 

 1. Köpeğin o anki durumunu vücudumla ilişkisi veya başka bir nesne ile ilişkisini gözlemliyorum. Bu yüzden köpek benim solumda mı yoksa sağım da mı, bakıyormu ya da bakmıyormu, veya belirli bir nesneye bakıyor vb. Konularında önemli olan oyunları oynuyorum. ( Önemli olan benimle beraber takım içerisin de hareket etmesi )

 

 1. Yüzme eğlencelidir.(Sadece tolere edilebilir halde değil sadece, EĞLENCE!)

 

 1. Hava hoşgörüsü. Islak çimen, soğuk zeminler, yağmur, kar, ısı, hepsi eğlencelidir.

 

 1. Banyo / kurutma / tırnak kesme / diş fırçalama / kulak temizleme eğlencelidir: Bir banyoda ayakta kalmaktan hoşlanıyormuş gibi bir köpekle ne kadar hoş bir yaşam geçirmek şaşırtıcıdır, bu yüzden şimdi eğlenceli ve keyifli hale getirmek için birkaç saat harcayın ve siz Gelecek yıl bana teşekkür edeceksiniz.

 

 1. Araba sürmek eğlencelidir. (Sadece tolere edilebilir değil, EĞLENCE!) Köpeğinizle beraber yolculuk yapın, ve ondan ne kadar çok keyif alabiliceğini izleyin.

 

 1. Sandıklar eğlencelidir, hareket eden sandıklar eğlencelidir, yüksek kasalar eğlencelidir. (Sadece tolere edilebilir değil, EĞLENCE!)
Köpeğiniz ile aranızda ki bağı yükseltin
Köpeğiniz ile aranızda ki bağı yükseltin
 1. Kedileri ve diğer av hayvanlarını yaralamamalıdır ( diğer hayvanlar ile uyumlu olmasını sağlayın) bunu yavruyken yapmalısınız. Diğer hayvanlar için bir tehdit olmamalı.

 

 1. Koleksiyon: Gerçekten de köpeklerimin koşu içinde olmasını ve gerektiğinde dönmelerini, atlamalarını veya zıplamalarını ve çabucak toparlanmalarını isterim.

 

 1. Bir şeyi bulmak için burnunu kullanma: Çoğu köpek doğal olarak çok kokulu bir odaklı iken, bu beceri ilk aylarında önemli ölçüde gelişebilir. Ve fikir, sorulduğunda bu beceriyi kullanmaları gerektiğine inandırılabilir … ( örneğin kayıp kişileri, elbislerini koklayarak bulma )

 

 1. Nesnelerin isimleri var: Köpeğime 500 farklı öğeyi isimlendirmek için ihtiyacım yok, ancak belirli bir kelimenin belirli bir oyuncakla ilişkilendirilebileceğini kavramasını istiyorum.

 

Bunlar, ilk birkaç ayda bir köpek yavrusu ile çalıştıklarımın en iyileri. Her biri üzerinde “nasıl” nasıl çalışılacağının ayrıntılarını gerçekten tartışmadım, çünkü bu çok daha uzun sürdü, ancak bunlardan herhangi biri için özel alıştırmalar istiyorsanız bana bildirin! Bahsetmediğim, üzerinde çalıştığınız en sevdiğiniz şey varsa, bunları dinleyelim!

 

köpeğiniz ile eğlenin
köpeğiniz ile eğlenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu