Köpeğinizin Yemeğini Koruması

Çocuğunuzun çoğu zaman mükemmel ama sevdiği bir yemeği, çalınmış bir çorabı var ya da yemek tabağı buzdolabının yakınına geldiğinde kötü bir canavar haline geliyorsa… Ne yapmanız gerekiyor?

köpekler neden yemeğini korur
köpekler neden yemeğini korur

Birçok durumda, deneyimli bir yardım almadan ele alınması gereken bir şey olmadığı için, bu konuda biraz endişeyle yazıyorum. Bu, çözülmesi özellikle zor bi sorundur, çünkü çoğunlukla nispeten basit bir çalışmanın birkaç haftasında tamamen ortadan kaldırılabilir. Aksine, hangi tekniklerin ne zaman uygulanacağının belirlenmesi de bir sanatın bir parçası olduğundan ve belirli bir durumda yanlış tekniğin uygulanması sorunu kolayca kötüleştirebilir veya yeni sorunlar yaratabilir. Çalışma etkili olacak ve anlık geri tepebilir anlar var ve birkaç kez uğraşmadıkça birbirinden ayrılmak çok zordur … Ayrıca, yemeğini korumasını, görmezden gelmek veya çok uzun süre etkisiz hale getirmek için bir şey değildir Bu, prova ile kurulmuş olma eğiliminde olan bir davranıştır ve alıştıktan sonra ortadan kaldırmak çok zor olabilir. Bunun için yararlı olan birkaç tekniği numaralandırmak için yazıyorum, ancak derhal iyileşme görmüyorsanız, size yardım etmek için profesyonel bir uzman bulmanızı şiddetle tavsiye ederim …

 

 

Gerçekten anlamanız gereken ilk şey, yemek korumanın kötü bir köpeğiniz olduğu anlamına

köpeğim yemeğini koruyor
köpeğim yemeğini koruyor

gelmemesi. Öyle değil kötü bir davranış, ne de köpeğinizin sizi sevmiyor anlamına geldiğini düşünmemeniz gerekir. Bu, yalnızca mümkün olan en doğal yollardan birinde davranan bir hayvandır. Hemen hemen her hayvan, değerli olan yiyeceğini korumak için evrimleşmiştir. Özellikle sürüler halinde yaşayan kurtlar, bin yıl boyunca yiyeceklerini kurtarmaya ihtiyaç duyuyorlardı. Bunu yapmayanlar milyonlarca yıl önce öldü, bu yüzden homurdanmak, kundaklamak, koparmak ve yemeğini arkadaşlarına paylaşmayacağını söylemek, hepsin de bir içgüdüydü. Hatırlamanız gerekir ki, bir hırlama bir ısırık aldıktan sonra dikkatli olun köpeğiniz makul bir tavır içinde davranıyor, ancak kesinlikle yaralana bilirsiniz, bu nedenle güvenli hissettiğinizin yerin ötesine geçmeyin.

Genel yiyecekleri korumayı çözmek için üzerinde çalışılması gereken şeyler var (not: eğer köpek koruyucusuysanız veya kucağınızda yemek yediriyorsanız sürekli bu biraz farklıdır, bu liste yiyecek veya oyuncakları koruyan köpekler için geçerlidir):

 

 1. Köpeğinize ağızda olanı bırakmasını öğretmelisiniz. Bu olumsuz değil sadece bir başka davranış. O verir, onu bir ödül maması ile ödüllendirirsiniz. Sonra nesneyi tekrar almasını ve sonra da vermesini sağlayabilirsiniz. O, emir vermeyi öğreniyor ve aynı zamanda vermenin de kayıpla eşit olmadığını söylüyorsa (yani yiyeceği veya oyuncağını çok değerli görüyorsa) . Düşük değeri olan eşyalarla yapmaya başlayın ve kumandayla ilgili her şeyi hemen siz komutu verdiğiniz de bırakmasını ve size vermesini öğrendiğin de bunu yaparken hoşuna gitmesini sağlayın.

 

 1. Bırakın / Alın: Köpeğinizle birlikte oturup, bazen başka zamanlar bırakın, bırakın ve kesinlikle dinleyin diyerek atıştırın. Kontrollü bir durumda düşük değerli yiyeceklerde bunu yapamazsa, değerli bir şey olduğunda 20 adım uzaktayken başarı şansı az olur .

 

 1. Durun ve yemesi için bekleyin: ona yemek hazırlamadan önce köpeğinizin oturmasını sağlayın. Ona nefis bir yemek hazırlamadan önce oturtun ve siz onu serbest bırakana kadar otutrun. O, sabır öğrenmeye ve hazzın ertelenmesine ihtiyaç duyuyor ve kaynakları kontrol altında tutuyor.
köpeğimin kötü alışkanlıkları
köpeğimin kötü alışkanlıkları

 

 1. Genel beğenilme: Kural olarak, yemekleri koruyan köpekler sürekli ayakta durma hissi gösterirler. Başka bağlamlarda, kararları alan kişinin siz olduğunuzu öğrenmeleri gerekir. Temel bir itaat sınıfı, doğru ilişki kurmanın uzun bir yolunu bulabilir; her konuda birkaç eğitim yapabilirsiniz . Özellikle, dikkat dağıtıcı bir hareket yapmayı, kapıda beklemek, yürürken yolunuzu ayırmak, kısıtlanmayı kabul etmek, komut karşısında dinlenmek ve bunu takdir eden diğer ince dersler almayı öğrenmeleri gerekir. Bu konuda karar verici değiller.

 

 1. Yiyecek eksikliği yoktur: Köpeğim özellikle aç değilken yemek konularında çalışmaktan hoşlanırım ve eğitim sırasında birçok yemek ve ödül vermeyi severim. Onun dünyasının ödül dolu olduğu “hissetmek” istemektedir ve yiyecekler neredeyse sınırsız olduğu için gerçekten savaşmak zorunda kalmaz.

 

 1. Sana daha iyi şeyler fikirler vereceğim: Çoğu zaman köpeklerim bir oyuncak ya da bir şeyleri olduğunda bana havlıyor ve karşılığında müthiş bir şeyler veriyorum. Bir parça biftek falan. Sahip oldukları şeyleri ellerinden alınca eleştirel olmayarak her zaman yapıyorum, bu yüzden onları çağırmaya, sahip olduklarını almaya ve onlara daha iyi bir şeyler vermeye alışmış oluyorlar.

 

 1. Yönetim: Bu sorunu gidermek için çalışırken köpeğinizin istenmeyen davranışları tekrarlamadığına emin olmalısınız. Bu, korumak eğilimi gösterse onu alamadıklarından ve rasgele zamanlarda korumasından emin olmalısınız. Çorapları toplayın, kedi mamalarını hareket ettirin ve genel olarak izin verilmeyen yüksek değerli eşyalara sahip olması için köpeğiniz için fırsat olmadığından emin olun.

 

 1. Elle besleme: Bir süre elle besleme, bütün yemekleri vererek, yemeklerin senden geldiğini anlamasını istiyorsun.

 

 1. Akşam yemeğinde, kasesini yere koyun ve aşağı inin ve bir avuç yemekleri kasede bırakın. Bir kerede bir avuç dolusu yemeğini yiyene kadar tekrar edin.

 

 1. Akşam kasesini elinize almadan önce, onun için birkaç davranış hazırlamasını sağlayın. Oturup yanına oturun ve serbest bırakana kadar kalkmasına izin vermeyin.
köpeğim yemek konusunda saldırgan
köpeğim yemek konusunda saldırgan
 1. Çataldan besleme: Gerçekten lezzetli bir çataldan beslenir. Bu, ona daha az kaprisli ve daha düşünceli olmayı öğretir ve davranış biçimine uyma konusunda kısıtlanır.

 

 1. Yemek kasesinde bulunan eliniz ile: yiyecek kapının etrafında elinizle çok fazla vakit geçirin. Taşıma, yemek ekleme, daha yüksek değerli yiyecek ekleme, tutma, kucağınıza alma vb.

 

 1. Onu farklı yerlerde besleyin. Bazen gizlilik içinde, başka zamanlarda insanların ortasında. Yemek yediğinde kaçınmayın, işinize devam edin, böylece dolaşan insanların onun için bir tehlike oluşturmadığını öğrenirler.

 

 1. Yemek yediğinde onu evcilleştirin. Kademeli olarak başlayın, ancak uzaklaştığınızda, gerginleşmeye başladığı mesafede takılın ve bu mesafeyi yavaş yavaş azaltın; bu mesafeyi asla rahatsız etmeden yapın; yanına oturup kendisini evcilleştirirken kendisine yetişene kadar rahatca kalır ve yiyor olucaktır.

 

 1. Uyumsuz eğlenceli davranışı: Sevdiği bir şeyi yaparken bunun aynı zamanda heyecan verici ve alternatif olarak endorfin teşvik eden bir uygulama yapmalısınız. Yakalamak ya da getirmek için onu bir kemikten uzak tutun. Özünde, kaynağın sizinle oynamaktan daha az değerli olduğu fikrini aşılamaktasınız.

 

 1. Uyumsuz statik erteleme davranışı: bazen onu heyecan verici bir kaynaktan uzak tutun ve onu beş dakika aşağıya indirin ve sonra geri dönmesine izin verin. Ona, durmak, dinlemek, kendini dinlendirmek ve ödüllendirici bir kaynak tecrübesinin ortasında rahatlamak için şart koşuyorsunuz.
köpeklerin kötü yemek alışkanlıkları
köpeklerin kötü yemek alışkanlıkları
 1. Bana büyümek işe yaramaz: genelde bir köpek boğulduysa, boğanın istediği şeyi alamadığından emin olun. Beni itmek istiyorsa, ileri gidiyorum, bir şey almayacağımı söylemek isteseydi, ben de alırım … Bununla birlikte çok dikkatli olmalısın, çünkü köpek güvensizlikten boğuluyorsa, yapmazsın Bu güvensizliğin ilerletilmesi, baskı uygulanması veya bir şeyler kaldırarak güçlenmesini istemektedir. Ayrıca, güvende olmanız gerekir; bu nedenle köpek ısırırsa sorunu büyütmeyin. Ve sizi uyaran bir köpeğin en iyi aracını almamanız konusunda dikkatli olmanız gerekir – köpeğinizin sizi ya da başkasını meşru bir şekilde uyarması gerektiği zaman hayatta zamanlar olabilir ve hırlayıp sessizce ısırmaktan daha iyi olduğunu bilmesini istersiniz. Ve konu gerçek ve meşruysa, yalnızca göz ardı edilmeyeceğini belirtir.

 

Birçok ek teknik vardır, ancak bunlar üzerinde sürekli ve etkili bir şekilde çalışırsanız, en korkunç kaynak koruyucuların hepsi sabit kalacaktır. Yine de şunu tekrar edelim: kaynak koruma neredeyse her zaman düzeltilebilir ve bunu yapmak genellikle oldukça basittir, ancak gerçekten köpeğinizin altında yatan duygusal durumunu okumak ve uygun şekilde yanıtlamanız gerekir, böylece eğer yapabileceğinden emin değilseniz Bir, yakın zaman da yetenekli bir eğitmen den yardım isteyin!

köpek eğitimi nasıl olmalı
köpek eğitimi nasıl olmalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here