Hayvanlar Alemi

Köpek Eğitiminin Sırları

Köpeğinizi sevin ve köpeğinize bağlanıncaya kadar köpeğinize hiçbir şey öğretemezsiniz. 

köpek nasıl eğitilir
köpek nasıl eğitilir

 

Düzenli, mutlu, heyecanlı, öğrenmeye istekli. Öğrenmeyi keyifli hale getirmeniz gerekir. Köpeğinizi heyecanlandıran şeyin ne olduğunu öğrenmelisiniz ve beraber oynamanın / eğitimin süper eğlenceli olacağı beklentisini yaratmalısınız. Bir sahip ve eğitmen olarak ilk sorumluluklarınızdan biri, evcil hayvanınız için sevginizi nasıl uyandıracağınızı, hangi oyuncakların birleşimi ile sesi ve cazibesi ile kandırdıklarını, gıcırdatma ve sevme biçimlerini gerçekten aydınlatan şeyleri anlamanız gerekiyor; Ve sevinmesi için bir yol bulamıyorsanız, bir yolunu bulmanız gerekmektedir.

köpek eğitiminin sırları
köpek eğitiminin sırları

Kendiniz için iyi bir tutuma ihtiyacınız var. Kısa ve hızlı denetlmeniz için şöyle bir yol izlemeniz gerekir. Çekmenize, yarışmaya, güreş ve oynamanız gerekir. Yerde, koşmak, bir öpücük gibi övgü ve tezahürat yapmak için istekli olmalısın. Köpeğinizle evde ve her yerde birçok kez oynamanız gerekir; böylece bu sevgi ilişkinizi kurmuş olursunuz. Köpeğinize bakmanın kendine has, harika olduğunu ve en iyi ve en ödüllü oyunun kilidini açmanın anahtarı olduğunu öğretmeniz gerekiyor. Ancak bu ödüllendirme tabanını inşa ettiğinizde ve dikkat ve tutum içine girdiğiniz zaman, belirli davranışlarla ilgili çok endişelenmeye başlayabilirsiniz ve köpek ile bu temel bağlantıya sahip olduğunuzda eğitilmelerinin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Köpeğinizi sürükleyip iterek onu çeşitli pozisyonlara çekiyorsanız, ona göz ardı ettiği komutları veriyorsanız, sadece zamanınızı boşa harcamanıza değil, aslında ilişkinizi incitiyorsunuz demektir. (Önemli: Köpeklerin de bir kalbi ve duyguları olduğunu asla aklınız dan çıkartmayın! )  Köpeğini daha az seviyorsun. Köpeğinizi sıkıcı bir zorbalığınız olduğuna ikna ediyorsunuz. Direnişe, uyuşukluğa, ilgisizliğe meydan okuyorsun. Bu yorucu seanslarda sabrınızı kırmaktan çok köpeğinizi eğitmeye özen gösterin. Hemen antrenmana son verin ve bundan sonra kendinizi bu işe başladığını hissettiğiniz her an durun! Git başka bir şey yap. Sunulmaya hazır olduğunuzda geri dönün, neşeli, coşkulu,ve sevgi için de köpeğinize bağlı olun. Yani moreliniz bozuk olduğun da, üzgün olduğunuz da köpeğinizi asla eğitmeye kalkmayın. Eğitim vericeğiniz zamanlar da, gerçekten mutlu olduğunuz anlarda eğitim verin. Mutluluğunuz ve sevginizi eğitim de tam olarak köpeğinize yansıtın ki, o da sizinle eğitim yapmayı sevebilisin. Köpek eğitimi nasıl yapılır konusuna aşağıdan devam edelim.

en iyi köpek eğitim yolları
en iyi köpek eğitim yolları

 

Köpeğinizin eğlendiğini ve eğitimlerin güzel geçtiğini anlamak ise oldukça kolay , kulaklarını diker ve gözleri parlar, dinler, hevesle oyunu oynamaya çalışır, o zaman gerçekten köpeğinizi eğitiyorsunuz. ( Yani eğitim den sonra köpeğinizin stressini atması için onunla belirli bir süre oyun oynayınız, her eğitim sonun da bunu tekrarlamanız üzere artık köpeğiniz eğitimi seviyor hale gelicektir. Çünkü eğitim den sonra, oyun oynayacağını bilir.) Daha sonra Yarın on dakika, sonra yirmi olacak … Bir adım  da iki mükemmel iyileşme, istekli bir eğitim ve oyun oynama stilini elde etmiş olucaksınız. Mutlu, mutlu kovaladığınızı hatırlıyıcak.  Bunu birkaç ay yaptıktan sonra, hayran kalacaksınız! Sizinle birlikte eğitimi seven, muhteşem bir tutum sergileyen ve başlangıçta istediği tüm davranışları gerçekleştirebilecek bir köpek olacak. Bu saye de artık köpek eğitiminin sırrı’nı da öğrenmiş olucaksınız.

(Dip not: Vericeğiniz eğitimi çocukluğunuz gibi düşünün, okula gittiğiniz de çekingen ve korktuğunuz birçok şey gibi, ve bir süre öğretmenle iletişim kurduktan sonra, teneffüs zilinin çalmasıyla ara vermeniz gibidir) Köpeğiniz ile ne kadar iyi iletişim halin de olup, onu ne kadar iyi anlarsanız daha iyi şekil de eğitirsiniz.  Eğitim düzenli ve istikrarlı olmalıdır. Köpeğinizi üzmeyin, onunla iletişim kurarak  ne hisettiğini anlmaya çalışın.

köpek eğitimi
köpek eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu