MHRS üyeliği ve MHRS Sisteminden Randevu Alma Nasıl Yapılır?

MHRS yani merkezi Hekim Randevu Sistemi geçmiş dönemlerde yaşanan sıra münakaşalarını ve sabah saatlerinde gidip akçama kadar beklemenin ardından muayene olamadan dönüşlerin önüne geçen bir hastane randevu sistemidir. MHRS Randevu Sistemi,internet üzerinden muayene ya da kontrol sırası alma olasılığı verirken aynı zamanda telefon ile 182 numarasını arayarak da gerçekleştirilebilmektedir. Ancak akıllı telefonlar ve internetin yaygınlaşması ile internet üzerinden randevu alma işlemi daha fazla kullanılmaktadır.

MHRS Randevu Sistemi kullanılmadan önce sisteme üyelik istemektedir. Yeni üye olurken bazı kişisel bilgiler talep edilmekte ve parola tanımlaması yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra TC kimlik numarası ve oluşturulan parola ile sisteme giriş yapılabilir ve rahatlıkla randevu alınabilmektedir. Hekim seçme kolaylığının da olması MHRS Randevu Sistemi kullanmak için iyi bir tercih nedeni olabilmektedir.

Sisteme girilmesinin ardından ekrandan sırası ile il, ilçe, hastane, semt polikliniği, klinik, klinik yeri ve hekim seçme talep edilebilirken bunların içerisinden “Fark etmez” seçeneği kullanılarak alternatifli sonuçların görülmesi de mümkündür. MHRS Randevu Sistemi üzerinde talep edilen verilerin seçilmesinin ardından “Randevu Al” butonuna basıldığında altta uygun hekimler listelenir. Talep edilen hekim seçildiğinde ise boş olan randevu saatleri listelenir ki bura da kişiye en uygun saati seçmesi gerekmektedir. Randevu alma işleminin tamamlanması sonrasında muayene saatinden 15 Dk. önce kimlik belgesi ile ilgili polikliniğe başvurması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.