Nasıl Yapılır?

Hastane Randevu Alma Nasıl Yapılır? Alo 182

MHRS yani merkezi Hekim Randevu Sistemi geçmiş dönemlerde yaşanan sıra münakaşalarını ve sabah saatlerinde gidip akçama kadar beklemenin ardından muayene olamadan dönüşlerin önüne geçen bir hastane randevu sistemidir. Hastane Randevu Sistemi, İnternet üzerinden muayene ya da kontrol sırası alma olasılığı verirken aynı zamanda telefon ile 182 numarasını arayarak da gerçekleştirilebilmektedir. Ancak akıllı telefonlar ve internetin yaygınlaşması ile internet üzerinden randevu alma işlemi daha fazla kullanılmaktadır.

Hastane Randevu Sistemi kullanılmadan önce sisteme üyelik istemektedir. Yeni üye olurken bazı kişisel bilgiler talep edilmekte ve parola tanımlaması yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra TC kimlik numarası ve oluşturulan parola ile sisteme giriş yapılabilir ve rahatlıkla randevu alınabilmektedir. Hekim seçme kolaylığının da olması MHRS Randevu Sistemi kullanmak için iyi bir tercih nedeni olabilmektedir.

İnternetten Nasıl Randevu alabilirim?

Sisteme girilmesinin ardından ekrandan sırası ile il, ilçe, hastane, semt polikliniği, klinik, klinik yeri ve hekim seçme talep edilebilirken bunların içerisinden “Fark etmez” seçeneği kullanılarak alternatifli sonuçların görülmesi de mümkündür. MHRS Randevu Sistemi üzerinde talep edilen verilerin seçilmesinin ardından “Randevu Al” butonuna basıldığında altta uygun hekimler listelenir. Talep edilen hekim seçildiğinde ise boş olan randevu saatleri listelenir ki bura da kişiye en uygun saati seçmesi gerekmektedir. Randevu alma işleminin tamamlanması sonrasında muayene saatinden 15 Dk. önce kimlik belgesi ile ilgili polikliniğe başvurması gerekmektedir.

Alo 182 Nasıl Randevu Alınır

Merkezi hastane yani devlet hastanelerinde randevu almanın bir diğer yolu da Alo 182’yi aramak. Telefonla randevu sistemi almak oldukça kolay aslında. Yapmanız gereken 182’yi tuşlayarak bulunduğunuz il ve ilçeyi belirterek randevu almak istediğinizi hastane ve bölümü söyleyerek randevu alabilirsiniz.

Alo 182 Ücretli mi?

Evet, hastane randevu almak istediğinizde her 182’yi aradığınızda hattınızdan kesilmek yerine eczaneye giderek ilaç almak istediğinizde 182’yi aradığınız için ekstra bir ücret ödersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu