Genel Kültür

Mutluluk Nedir?

Mutluluk Nedir?

Mutluluk, insanı hayata bağlayan, kalpten ruha doğru sıcacık bir sevgiden ibarettir. Mutluluk kavramının genel bir tabiri yoktur. Herkese göre Mutluluğun ayrı bir anlamı vardır. Hayattaki en önemli duygu gücü  Mutluluktur. Bazı insanlar hayata karşı mutlu duruşuyla güçlü olurken, bazıları Mutluluk kelimesiyle tanışamaz bile. Ancak, mutlu olmak ve Mutluluğu hayatta bulmak en önemli bağdır. Mutlu olmanın ana kaynağı Kalpten geçer. Kişi Kalpten duygulara sahip olarak, Mutluluk yelkenlerini aşar. Hayata karşı zaten mutlu olunmazsa eğer, insan bir yerde mutlaka ama mutlaka tökezler.

Nasıl Mutlu Olunur
Nasıl Mutlu Olunur

Mutluluk Nedir? nasıl Yaşanır? Kaynağı Nedir ve Nasıl Mutlu Olurum? Sorusunu soran o kadar insan var ki? Aslında bunun suçlu olan kısmı kişinin tamda kendidir. Hayata karşı yanlış tutumlar içerisinde olan İnsanlar Mutluluğu da bir türlü yakalayamaz. Bu nedenle Mutluluk denildiği zaman bir garip bakarlar. Ancak Mutlu olmak için ilk olarak hayat ve insanlara karşı Sıcak yaklaşmak gerekir. Bazıları için “ Aşk” en büyük mutluluk olurken, bazıları için “ Annem beni öpsün ben dünyanın en Mutlu insanı olurum” demektir Mutluluk. Göreceli olan Mutluluğu insan kendi bulmalı. Sevmek, sevilmek, gülmek, ağlamak, coşmak, hislerini belli etmek… daha bir sürü farklı duygu ve düşüncelerden insan Mutlu olur. Önemli olan Mutluluk kaynağını bulmak.

Mutlu Olmak için illa birine yada bir nesneye bağlı olmak gerekmez. Çocuğunu her gün öpmek de mutluluktur. Çok iyi ve sevdiğin bir İşinin olması da gerçek bir mutluluğu simgeler. Sevdiğine Kocaman sarılmak da en büyük mutluluktur. Mutluluğu asıl kaynağı “ Duygu ve Hislerdir.” Ne kadar güçlü Duygu ve Hislerin varsa, bu hayatta da o kadar mutlu ve huzurlu olursun. Mutlu olmak demek Huzuru da temsil eder. Aynı zamanda huzurlu olmak da Mutluluğu temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu