Ne iyi GelirSağlık

Ödeme Ne İyi Gelir?

Ödeme Ne İyi Gelir?          

Konusunu incelemeden önce dilerseniz Ödem Nedir? bağlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz

Maydanoz: Maydanoz mutfaklarımızda sıkça kullanılan bitkilerden biridir. Kullanan bir çok kişi Maydanozun faydalarını bilmemektedir. Faydalarından bazıları şu şekildedir; idrar söktürücü, böbrek fonksiyonlarını iyileştirici ve vücutta su tutumunu önleyici etkisi vardır. Maydanoz içerdiği bu yararlarının yanı sıra ödem ve farklı sağlık sorunları riskini azaltmak için mutfaklardan eksik edilmemesi gereken bir bitkidir. Çoğu zaman taze olarak tüketilse de haşlanarak suyu da tüketilebilir.


timthumbKarahindiba:
 Bir çoğumuzun yabancı oldu bir bitki olasa da Karahindiba bitkisinin yaprakları ve kökü uzun yıllardır birçok hastalık için tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Kullanıldığı rahatsızlıkların başlıcaları; Sindirim ve şişkinlik ile alakalı gelişen problemler, cilt problemleri, yüksek ateş ve şeker hastalığı için karahindiba bitkisinden yardım alınabilir. Ödem için kullanılmasının yanı sıra Antioksidan özelliği ve idrar söktürücü olarak kullanılabilen değerli bitkilerden biridir. Ancak idrar söktürücü ilaç kullanan kişilerde karahindiba ilaç ile etkileşim gösterebileceğinden kullanımı sakıncalı olabilir. Bu sebeple sürekli ilaç kullanan kişiler karahindiba bitkisini kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Alıç Meyvesi:  En önemli etkisi Kalp rahatsızlığı olanlar içindir. Kan dolaşım hızını arttırıcı ve kalp direncini arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırarak özellikle ayak ve bacaklarda meydana gelen ödemin giderilmesini sağlar. Bunların yanı sıra bitki kolesterol ve hipertansiyona karşı da doğal bir ilaç kaynağıdır. Alış meyvesi kaynatılıp çay şeklinde hazırlanarak tüketilebilir

Diğer doğal ilaç kaynakları ise şu şekildedir.

 

Mısır Püskülü, Alıç Meyvesi, Isırgan Otu

Unutmayın kendi başınıza yapacağınız tedavi çoğu zaman işe yaramaz, doktorunuza danışmanız he zaman faydalıdır. sorulab.com yöneyimi. Bu yazımızda Ödeme Ne İyi Gelir? başlığını inceledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu