Genel Kültür

Operatör Sorgulama Nasıl Yapılır?

Operatör Sorgulama; Numaranın Hangi Operatöre Kayıtlı Olduğunu Sorgulama (Turkcell-Vodafone-Avea) Operatör Sorgulama

Operatörlerin yarışa girdiği şu süreçlerde rekabetin en iyi yanlarından birinden faydalanıyoruz. Eskiden numaranızı kafanıza göre istediğiniz operatöre taşıyamazdık. Uzun süre önce bu yenilik rekabet ortamı sayesinde sağlandı. Artık istediğimiz zaman operatör değiştirebiliyoruz. Taşıma işlemiyle birlikte kafaları karıştıran sorunlardan en önemlisi “acaba aradığım kişinin numarası hangi operatörü kullanıyor?” oldu. Son yapılan değişiklikten önce numarasını taşıyan kişiyi aradığımızda bir uyarı sesi geliyordu, son yapılan güncellemeyle birlikte numarasını taşıyan kişi bu uyarıyı ister dinletebiliyor, isterse de gizleyebiliyor. Peki gizlediğinde nasıl anlayacağız. Bu makalemizde bu sorunu ele aldık.

E-devlet üzerinden Operatör Sorgulama işlemiyle artık arama yapmadan hangi numaranın hangi operatörde olduğunu çok rahat öğrenebiliyoruz. Sorgulama yaptığımızda aşağıdaki resimde olduğu gibi bir yazı karşılıyor bizleri;

numara

avea

Sizin bulunduğunuz operatör Avea ve sadece Avealılar ile konuşabileceğiniz hediye dakikalarınız var, başka bir operatörü aradığınızda hediye dakikalarınızdan değil, liralarınızdan yersiniz. Bu sorunla karşılaşmamak için sorgulama yapabilirsiniz.

Aradığınız Numaranın hangi operatörü kullandığını (Turkcell mi Vodafone mu? Avea mı? ) Online olarak öğrenmek artık mümkün.

Aradığınız numaranın hangi operatörü kullandığını online olarak (internet üzerinden) sorgulamak için

https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu