Nasıl Yapılır?

Pedikür Nasıl Yapılır ?

Pedikür Nasıl Yapılır ?

                 Pedikür Yaptırmak, tırnaklarınızın sağlıklı olması için en ideal yoldur. Tırnaklar bazen çatlayabilir, uçları aşınabilir ve tırnakların bir çok yerinde yüzeysel olarak değişmeler olabilir. Sağlam bir Pedikür yaptırarak, tırnakların muazzam gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde, tırnakların genel yapısında zaten bozulmalar olur. Siz bunu fark etmeyebilirsiniz. Ancak soğuklardan dolayı tırnak üzeri rengi değişebilir. Kadınların Oje rengi değişerek, Pedikür yapmak için sağlıklı bir ortam oluşmaz. Tırnakları ilk olarak nemlendirici kullanarak sağlıklı bir yüzeye getirmek gerekiyor. Pedikür malzemelerinizi aldıktan sonra ;

evde-manikur-nasil-yapilir-resimli-anlatim– İlk olarak buharlı bir su, yani sıcak bir su içerisine elinizi sokarak nemlenmesini sağlayın. Ancak su seviyesi o kadar da sıcak olmasın. Normal bir sıcaklık yeterli olur.

 

– Sonra elleri tırnakla kurutun.

 

– Hemen arkasında Nemlendirici etkisi çok güçlü olan Krem sürerek, tırnakların nemlenmesini sağlayın.

 

-Pedikür aleti olan “ Törpüleme” aletini alarak tırnak uçlarından  aynı seviyede Törpü yapmaya başlayın.

 

– Pedikür de tırnaklarım uçlarının sivri olmasını isteyenler, yatay değil de, dikey bir şekilde Törpüleme yapması gerekiyor.

 

– Bu sayede tırnakların ucunda sivrileşen bir görüntü ortaya çıkar. Tırnak uzatmalar daha güzel olurken, sağlıklı tırnaklara da kavuşursunuz.

 

– Tırnaklarını uzatarak, hoş gözükmesini isteyenler kesinlikle dikey bir şekilde törpüleme yapması gerekiyor.

 

Pedikür Yapmak kadınlar için sıradan bir olay değildir. Kadınları Pedikür yaparken tanımak bile zordur. Bu nedenle de yukarıdaki tavsiyeleri yerine getirerek, çok daha rahat bir şekilde tırnaklarınıza şekil verebilir ve kış aylarında daha sağlıklı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kış aylarını genel olarak sağlıklı geçmesi için, Pedikür olayını şimdiden yapın. emin olun kış aylarında çok daha sağlıklı tırnaklara sahip olacaksınız.  Pedikür malzemelerini alırken, hatasız olması için kaliteli markaların ürünlerini ilk olarak tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu