Nasıl Yapılır?

Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının en  ferahlatıcı yöntemleri arasında denize ya da havuza girmek yer almaktadır. Yaz aylarında pek çok kişi havuza girmektedir. Bununla birlikte bayanların en büyük isteği sık sık suya girip çıksalar dahi güzel görünebilmektir. Ancak güzel görünebilmek için makyaj yapmak isteyen bayanlar suya girip çıktıkları için bunu yapmazlar. Ancak plajda da makyaj yapabilmek ve tüm gün boyunca güzel görünebilmek mümkündür.

Plaj makyajı yaparken ağır bir makyaj yapmamak çok önemlidir. Bununla birlikte fondöten kullanmak yerine renkli nemlendiriciler kullanılabilir. Bu şekilde hem cildinizi koruyucu kremler ile güçlendirirken hem de kusurlarınızı kısa süre içerisinde kapatabilirsiniz. Bununla birlikte gözler makyaj için çok önemli olduğu için suya dayanıklı olan rimel ve far kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi ön plana çıkarmak için suya dayanıklı olan rimeller ile plajda göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde suya dayanıklı farlarda bulunmaktadır. Ancak far kullanılacaksa doğal ve açık tonların tercih edilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde abartı  bir görüntü ortaya çıkabilir.

Ruj kullanmak yerine renkli dudak nemlendiricisi kullanabilir ve her suya girip çıktıktan sonra kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte allık kullanmaktan kaçınılması çok önemlidir çünkü allık suya karşı dayanıklı değildir. Bu sebeple çirkin bir görüntü oluşmaması için dikkatli olmak gerekmektedir. Saç ve mayoyu dikkatli kullanmak bununla birlikte görünüşe dikkat etmek önemliyken uzun süren gün içerisinde makyajı kontrol etmek ve pürüzleri gidermek kusursuz görüntü için oldukça önemlidir.

Başa dön tuşu