Rüya Alemi

Rüyada Cami Görmek ne anlama gelir?

Rüyada Cami Görmek ne anlama gelir?

  • Rüyasında cami görenin, camiyi ne şekilde gördüğü rüyanın doğru bir şekilde yorumlanması için önemlidir.

Rüyada Camii yaptığını veya tamir ettiğini görmek

Rüyasında bir caminin, mescidin veya medresenin yapımında ya da tadilatında yer aldığını gören kişinin rüyası iyi ve hayıra yorumlanan bir rüyadır, Kişinin gelecekte emin ve inanılan bir kişi olacağının göstergesi şeklinde yorumlanan bu tür rüyalar, aynı zamanda ülkenin ileri gelenlerinin hal ve ahlaklarının iyi olduğunun habercisidir. Rüyada camii veya mescid görmek, gören kişinin dini bütün ve ilerleyen dönemde refaha aynı zamanda zenginliğe kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Camiye girmek isterken, caminin kapısının kapalı olduğunu görmek, zor ve sıkıntılı günlere, Caminin kapısından içeriye zor bir şekilde ve sıkışarak girildiğini görmek, zor ve sıkıntılı bir hastalık süreci geçirileceğine, bu hastalığın uzun süreceğine ancak sonunda iyileşileceğine, Camiye girmek isterken kapının açık olması şeklinde görülen rüyalarda, hayır ve bereket kapılarının sonuna kadar açılacağının işareti olarak kabul görür.

Rüyada büyük bir cami görmek, içerisine girmek hayırlı işlere, şeref ve itibarın artmasına, camide namaz kılarken görülen rüya ise yapılmış olan bir hayır veya yardımın kendisi adına çok hayırlı olduğuna veya çok hayırlı bir işe girişeceğine, istekleri anlamında başarıya ulaşacağına işarettir. Camide kıldığı namazdan sonra, arkasını mihraba döndüğünü rüyasında gören kimse, bütük şer olaylardan sakınacağına, kötülüklerden uzaklaşacağına ve her işinde başarıya ulaşacağına dair yorumlanır. Cemaat ile birlikte kendisini camiye giderken gören kişi bekar ise temiz ve güzel ahlaklı biriyle evlenir, evliyse bahtı açık, güzel huylu bir kızının olacağı şeklinde yorumlanır. Benzer olarak mihrabı kirlettiğini gören kişinin çocuğunun ölümü şeklinde yorumlanır.

Cami içerisinde bir mum yakarak, içerisinin aydınlanmasına yardımcı olduğunu rüyasında gören kişinin, çocuğunun aydın, temiz ve hayırlı bir insan olacağı yorumu vardır.Mahfil veya minareyi rüyasında gören kişinin, bunların tamir edilmesi sırasında orada olduğunu gören kişinin rüyası, en hayırlı rüyalardan biri olarak yorumlanır, kişinin şerefi ve itibarının artacağı, aynı zamanda tüm isteklerinin yerine geleceği şeklinde yorumlanan bir rüyadır.

Bir minarenin veya caminin yıkıldığının rüyada görülmesi, felaket habercisidir. O şehir, ülke halkının dininde zayıflama olduğunu işaret eden bu rüya, halkın birbirine gireceği büyük bir fesatın da habercisidir. Camiyi rüyasında gördüğü şekil ve yanında gördüğü diğer semboller, rüyanın yorumunda çok etkilidir, bununla birlikte camiyi olumlu anlamda rüyada görmek, genel olarak yorumcular tarafından hayırlı olaylara vesile olarak yorumlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu