Rüya Alemi

Rüyada Merdiven Görmek ne anlama gelir?

Rüyada merdiven veya merdiven basamakları görmek, farklı yorumcular tarafından, farklı şeklerde yorumlanan rüyalardır. Merdiven görülen rüyalardaki yorumları etkileyen en önemli detay merdiven basamaklarının hangi maddeden yapılmış olduğudur. Sert bir türe sahip taş, beton gibi merdivenleri rüyada görmek, başarıya doğru uzanan yolda zorluklarla karşılaşılacağına, bu basamakları çıktığını görmek, zorluklara rağmen, dünya çapında ün sahibi olunacak işler ortaya koyulacağına ama aynı zamanda katı kalpli biri olunacağına ve dolayısıyla buna dikkat edilmesi gerektiğine delalet eder.

Tahta Merdiven Görmek

Rüyada merdiven basamakları ahşap, tahta veya ağaçtan yapılmış ise eski dostlarla olan iletişimsizlik durumuna ve dinen zayıflamaya işaret eder. Rüyada kerpiç veya topraktan yapılmış bir merdivenden çıktığını gören kişi, hayır ve iyilik bulduğu yaşamında başarıya kolay bir şekilde ulaşacağı şeklinde yorumlanır ve eline helal kazançlar geçer.  Kireç taşı ve tuğladan yapılmış bir merdivenden çıktığını rüyasında gören kişinin dini ve inancı çeşitli vesilelerle fesada uğrar, çok dikkat edilmesi gereklidir.

Rüyada merdiven görmek, gören kişinin o anki yaşamıyla doğru orantılı olarak yorumlanmalıdır. Merdivenden inmek, hayattaki başarısızlıklara itibar, para ve mal kaybına işaret eder, çok dikkatli olunması gerektiğinin uyarısını verir. Merdivenden çıkmak ise genel olarak başarının sembolü olsa da, bu başarının nasıl elde edildiği, merdivenin türü ve basamakları ile doğrudan ilgilidir.

Düşen Merdiven Görmek

Bir merdivenden düşerken son anda tutunmak ve birinin yardımı sayesinde düşmemek kaybedilen, mal, mevki, para gibi maddi şeylerin yeniden kazanılacağına işaret eder. Genel olarak yorumcular tarafından merdiven çıkmak şan şöhret, başarı ve bol miktarda maddi kazanç olarak yorumlanır. Merdivenlerden inmek ise tam tersi bir şekilde şan, şöhret, para veya mal kaybına, çok şanslı ticaret fırsatı veya fırsatlarını kaçırmaya, yaşamdaki başarısızlığa, devamında ticaretinin duraklama yaşamasına delalet eder.

Taşınabilir Merdiven Görmek

Kişi rüyasında taşınabilir seyyar bir merdivene tırmanıyorsa, herkes için yaşamında başarı, şöhret ve mutluluğa işaret eder. Bir merdivenin kırıldığını ve bu merdivenin üzerinde olduğunu gören kişi, rakip veya düşmanına karşı bir işte yenileceği şeklinde yorumlanır.

Merdiven çıkmak veya inmek rüyalarda başarı ve başarısızlığın sembolü olarak yorumlanır. Bununla birlikte, her merdiven başarı üzerine işaretler vermez. Merdivenin türü, basamakları, nereye doğru yükseldiği veya indiği, merdivenle birlikte rüyada görülen diğer sembollerin önem derecesi ve daha pek çok etken, merdiven gördüğünüz rüyanızın yorumlarının doğru şekilde yapılması açısından önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu