Rüya Alemi

Rüyada Nar Yemek ne anlama gelir?

Rüyada Nar Yemek ne anlama gelir?

Rüyada nar yemek veya nar görmek, genel olarak tüm yorumcular tarafından hayırlara vesile olduğu şeklinde yorumlanır. Buna rağmen, nar’ı vaktinden önce veya sonra, mevsimi haricinde rüyada görmek çeşitli olumsuzluklara işaret eder. Mevsiminde rüyada görülen nar, yaptığı işte harcadığı emek nispetinde başarı, mal ve mülk edineceği şeklinde yorumlanır. Bazı durumlarda eş ve çocuğa karşılık da olabilir.

Cafer-i Sadık rüyada nar görülmesini üç şekilde yorumlamıştır;

  • Toplu olan mal
  • İyi bir eş
  • Güzel bir memleket

Mevsimi dışında rüyada nar görülmesi ise, iyi ve olumlu şeylere delalet etmez ve iyi değildir. Kötü bir olayın veya olayların yakın gelecekte gerçekleşeceğine dair bir işarettir.  Kırmızı nar tanelerini rüyada görmek ve bunları yemek, çeşitli sıkıntıların ardından gelecek olan ferah bir döneme ve rahatlığa işaret eder. Yenilen narın tatlı olması mal ve yüklü servet sahibi bir kişi ile evlenileceğine, ekşi nar üzüntü keder ve çeşitli hatalar yapılacağına işaret eder.  Nar ağacını rüyasında gören kişi, itibarlı, sevilen, saygı gören, sözüne güvenilen emin bir kişi olunduğuna işaret etmekle birlikte, farklı bir yorumda nar ağacı aile içerisindeki güzel birlikteliğe işaret eder. Başka bir yorumda nar ağacı helal şekilde gelecek bir mala dair yorumlanır.  Rüyada nar ağacının kesilmesi bu birlikteliğin bozulması ve aile içerisinde huzursuzlukların çıkmasına işaret eden bir delildir.

Nar’ı mevsiminde veya mevsimi dışında ağacından toplandığı, koparıldığı şekilde rüyada görülmesi iyi ve hayırlı bir işaret değildir. Narçiçeği rengi veya narçiçeğini rüyada görmek hayırlı olaylara işaret eder, bu iki türde rüyada görülen nar, çok yakın bir gelecekte çocuklarından birinin evlilik töreninde hazır bulunmak zorunda kalınacağının işareti olarak görülür. Gören kişi bekar ise çok hayırlı bir kısmetle tanışarak, çok kısa bir süre içerisinde iyi ve huzurlu bir evlilik yapacağına işaret eder.

Mevsimi dışında rüyada görülen nar iyi olaylara işaret etmez, bununla birlikte mevsimi dahilinde nar’ı rüyada görmek hayırlı olayların işaretidir. Bununla birlikte nar’ın görülüş şekli pek çok farklı olaya yorumlanır. Nar’ın nasıl görüldüğü, nasıl yenildiği, tadının nasıl olduğu, renginin nasıl olduğu, hangi diğer sembollerle birlikte görüldüğü, önemli rüya sembollerinin yanında görülüp görülmediği, ağaçtan koparılıp koparılmadığı gibi pek çok etken, rüyanın en doğru şekilde yorumlanmasında etki sahibidir. Bu nedenle rüyanızla ilgili araştırma yaparken, rüyanızda nar ile birlikte gördüğünüz diğer sembollerinde anlamlarına bakmanızı ve buna göre yorumlamanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu