Nasıl Yapılır?

Sabahları Nasıl Güzel Uyanabilirsiniz?

Bayanlar olarak günün her saatinde güzel görünmek ve bu sebeple kendimizi iyi hissetmek isteriz. Özellikle sabahları güzel uyanmak ve göz alıcı olmak her bayanın en istediği durumların başında gelmektedir. Sabahları göz altı torbaları şişen bir yüz ve şiş karın ile uyanan her bayan kendisini kötü hissettiği için bazı önlemler alınabilir.

Gece yatmadan önce göz altı torbalarınızın sabah çıkmasını engelleyebilmek için gece yatmadan önce içerisinde kafein bulunan bir göz altı kremi kullanabilirsiniz. Kafein şişliklerin giderilmesinde etkili olduğu için sabah pürüzsüz göz altı torbaları ile uyanmak mümkündür.

Alkol kan damarlarının genişlemesine yol açmaktadır. Bununla birlikte kan damarlarının genişlemesi ise kızarıklıklara sebep olacaktır. Bu durumda dikkatli ve özenli davranmak ve sabah güzel uyanmak istiyorsanız gece yatmadan önce alkol kullanımını en az seviyeye indirmek çok önemlidir.

Tuz vücutta ödem oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durumda öncelikli olarak sabah dümdüz bir karın ile uyanmak isteyenlerin gece yatmadan önce en az 2 saat önce yemek yemeyi bırakmaları gerekmektedir. Çok tuzlu besinlerin tüketilmemesi şişlik oluşmaması açısından çok önemlidir.

Kıvırcık ve kabarık saçlı biriyseniz sabah sürtünmeden dolayı daha kabarık saçlar ile uyanmamak için ıslak saçlar ile yatılmaması gerekmektedir. Bununla birlikte saçların daha fazla kabarmaması için at kuyruğu yaparak toplanması gerekmektedir. Ancak lastik izi olmaması için ince tül çorap ile sarıldığı takdirde iz kalmayacaktır.

Başa dön tuşu