Nasıl Yapılır?

Saç Bandı Topuzu Nasıl Yapılır?

Bayanların saçları ile yapabilecekleri pek çok saç modeli bulunmaktadır. Saç modelleri ile farklı bir tarz ve farklı bir hava yaratmak mümkündür. Bununla birlikte bazı ayrıntılara ve ipuçlarına dikkat etmek ardından birbirinden farklı saç modelleri ile farklı kombin seçeneklerine yönelmek mümkündür.

Saç bandı topuzu bayanların son zamanlarda en çok tercih ettikleri modellerden birisi olarak ifade edilmektedir. İlk etapta zor gibi görünmesine rağmen yapılış aşamaları oldukça kolaydır.

Öncelikli olarak saçların alt kısımlardan  bir lastik toka yardımı ile toplanması gerekmektedir. Toplama sonrasında içi telli olan bir saç bandının saç tokasının arasından düzgün bir şekil geçirilmesi gerekmektedir. Geçirme işlemi tamamlandıktan sonra saçların dikkatli bir şekilde saç bandı yardımı ile enseye kadar sarılması gerekmektedir.

Saç bandının sarılma işlemi gerçekleştirildikten sonra uç kısımları kafanın üst ve ön kısmında orantılı bir şekilde toplanmalı ve bununla birlikte sabitlenerek düğümlenmelidir. Eller kıvrım haline getirilen saçlara geçirilerek topuzun daha sağlam olması için sabitlenmeli ve arkasından  tel tokalar ile gün içerisinde muhafa edilmek üzere tekrar son kez sabitlenmelidir. Saçların elektriklenmemesi ve bozulmaların yaşanmaması için de son olarak topuzun tamamının kalıcı ve sabitleyici bir sprey yardımı ile spreylenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte istediğini gibi zevklerinize göre saçın ön kısmını çıkarabilir ya da tamamen toplayabilirsiniz. Özel günlerde de tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu