Güzellik

Yıkandıktan sonra kabaran saça yapılması gerekenler

Bazı saçlar o kadar inatçıdır ki şekil vermekte güçlük çekilir,bir de saçlarınızı her yıkadığınızda kabarma gibi sorunu yaşıyorsanız işte o zaman daha da çekilmez bir hal alır. Saçınızı yıkadıktan sonra şekil verdiğiniz de çok güzel olduğunu düşünürsünüz, ancak gün içerisinde o kadar çok şekle girer ki sizi canınızdan bezdirir. Saçlarım yıkandıktan sonra kabarıyor ne yapmalıyım? Diye soranlardansanız kesinlikle bu yazımızı okumalısınız size büyük ölçüde yol gösterecektir.

kabaran saça yapılması gerekenler
kabaran saça yapılması gerekenler

Saçların Kabarmasını Önlemek İçin

  1. Saçlarınızı yıkama esnasında çok fazla şampuanlamayın çünkü çok şampuan kullanmanız demek saçlarınızın nem oranının düşmesi anlamına gelir ve saçlarınız bu sayede sertleşir bu da kuruduğu zaman normal olarak kabarmasına yol açar.

  2. Saçlarınızı hergün şampuanlamayın duru su ile hergün yıkayabilirsiniz ancak şampuanlama işlemini iki üç günde bir yapmalısınız.

  3. Saç kremi kullanabilirsiniz çünkü nemli saçlarda krem ağırlık yapacak ve onları aşağıya doğru yapıştıracaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey kremi diplere değil de uçlara sürmeniz olacaktır.

  4. Banyo sonrasında kesinlikle saçlarınızı durulama suyu olarak soğuğu seçmelisiniz çünkü soğuk su saçın tellerinin incelmesini sağlayacaktır.

  5. Saçlarınızı yıkadıktan sonra fırça kullanmamalısınız tarağınızı geniş dişli olandan seçin ve zorlamadan tarayın.

  6. Saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız ilk önce saçınızı havlu ile iyice ovalayın nemi tamamen alın daha sonra ise on beş yirmi dakika boyunca makine ile kurutun

  7. Saçınızı havlu ile ovalarken fazlaca bastırmayın çünkü saçlarınızın bu şekilde yıpranacak ve kabaracaktır. Havluyu sadece fazla suyu almak için kullanın

  8. Haftanın bir günü saçlarınıza nemlendirme uygulayın çünkü saçlarınız kuru bir tip ise o zaman daha çok kabaracaktır. Nemlendirici olarak ise zeytinyağı, badem yağı gibi doğal yağları tercih edebilirsiniz. Hem saçlarınızı besleyecek hem de şekil vermesini kolaylaştıracaktır.

Bu yukarıda saymış olduğumuz sekiz başlık sayesinde doğal ve sağlıklı aynı zamanda kabarmayan saçlara ulaşabilirsiniz. Fakat saçlarınızın o an kabarmamasını istiyor ve hızlı bir işlem gerçekleştirmeniz gerekiyorsa o zaman bir şişe içerisine saç kremi ve suyu doldurun bunu güzelce çalkalayın ve sonra bir spreyli şişe yardımıyla saçınıza sıkın. Bu saatten sonra kabarıklık anında inecektir.Yalnız orana dikkat edin çok fazla sıkmayın aksi halde saçlarınız yağlı bir görünüm alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu