Cilt bakımı

Selülite Ne İyi Gelir

Selülit kadınların özellikle yaz aylarında kâbusu durumuna gelmektedir. Bikini ve mayo giymek için sabırsızlanan bayanlar yaza girmeden önce selülit geçirici birçok yöntem uygularlar ancak kışın selülitler nasıl olsa görünmüyor diye önemsenmediğinden gittikçe çoğalır. Portakal görüntüsü oluşturan selülit maalesef kolay kurtulacak bir durum değildir. Bu nedenle selülit oluşumunu önlemek için öncelikle önlem alınmalı ve selülit meydana getirici durumlar ortadan kaldırılmalıdır.

Ancak şunu bilmeniz gerekir ki, selülit genetik kaynaklı da olabilmektedir. Diğer bütün nedenler selülit nedenleri yanlış beslenme ya da hareketsizlik gibi nedenlerden kaynaklanabilmektedir.

selülit neden olur
selülit neden olur

Selülit Nedenleri

 Genelde yanlış beslenme alışkanlıkları, çok yağlı yemek, dengesiz beslenmek selülit oluşumuna neden olmaktadır.Selülite ne iyi gelir sorusundan önce bunlara dikkat etmelisiniz.

  • Çok sık kilo alıp vermek de selülit oluşumuna yol açan başlıca faktörlerden birisidir.
  • Alkol, sigara, kahve gibi içecekler selülit oluşumuna neden olabilmektedir.
  • Kabızlık ve az su içme de selülit nedenlerindendir.

Selülit nedenleri tespit edildikten sonra bu nedenleri ortadan kaldırarak en azından selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz. Selülite ne iyi gelir konusunda yapılacak bir araştırma ile Selülite iyi gelecek şeyler tespit edilerek selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Selülite ne iyi gelir değinelim:

  • Selülit geçirmek için çeşitli faydalı yağlarla masaj yapmalısınız. Greyfurt yağı, sardunya yağı gibi çeşitli yağlarla masaj yaparak selülitli bölgede kan dolaşımını arttırarak selülit yok edecektir. Özellikle kakao yağı, portakal yağı gibi yağlarda kullanabilirsiniz.
  • Elma sirkesi de Selülite iyi gelen en önemli doğal çözümlerden bir tanesidir.
  • Selülit oluşumunu engellemek için mutlaka spor yapmalısınız. Spor selüliti engelleyici bir en önemli faktörlerdendir. Oluşan selülit de spor yapılarak ortadan kaldırılabilir.
  • Özellikle selülitin yok olması için brokoli, domates çok fazla tüketilmelidir. kişnişi de salatalarınızda bolca kullanabilirsiniz. Kişnişte Selülite iyi gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu