Cilt bakımı

Siyah Noktalardan Kurtulmanın yolları

Siyah Noktalar ve Cilt Bakımı

Genellikle kadınlar başta olmak üzere, hemen herkesin cilt konusunda hassas olduğu konulardan biri de siyah noktalar olmaktadır ki siyah noktalar cilt için istenmeyen misafirlerin başında yer almaktadır. Lakin, artık siyah noktalardan kurtulmak ve daha temiz bir cilde sahip olmak için evinizden dahi çeşitli bakım maskeleri yaparak, siyah noktalara savaş açmanız mümkün durumdadır.
Sadece limon suyu ve yoğurt kullanılarak hazırlayacağınız bu maske ile siyah noktalardan rahat ve sağlıklı bir biçimde kurtulmanız mümkün olacak. Ayrıca, diğer bir çok kozmetiğe ya da farklı yönteme oran ile, bu tür tamamen doğal yöntemler genel olarak çok daha yararlı ve en önemlisi de çok daha sağlıklı olmaktadır. Diğer bir yönden ise; gerek maliyet, gerek hazırlanma konusunda ise, oldukça kolay oluyor.

Siyah Noktalardan kurtulmak için yapmamız gereken;

image14297155151429715515T33
Maskenin hazırlanması ise oldukça kolay; öncelik ile bir kase yoğurdu iyice karıştırıp biraz sıvı bir hale getiriyoruz daha sonra üzerine limon suyu ekliyor ve bir 15 dakika karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı yüzümüze uygulayarak 15-20 dakika bekleyip temiz bir biçimde yıkıyoruz. Bu işlemi her akşam gerçekleştirdiğimizde gözle görülür bir azalma meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu