Ne iyi GelirSağlık

Strese Ne İyi Gelir

STRESE NE İYİ GELİR

Stres günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için yoğunluk, trafik vs. insanların stres yapmasına neden oluyor. Tabii stresin en büyük kaynaklarından bir tanesi de insanların hayatlarında yaşadıkları problemlerdir. Özellikle işsizlik ya da ekonomik durumlar, sağlık problemleri, çevresel faktörler stresin ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

Stres birçok hastalığın da kaynağıdır. Özellikle kanser hastalıklarının en büyük nedenlerinden bir tanesi de strestir. Stresle başa çıkabilmek için yaşam alışkanlıklarınızı gözden geçirerek beslenme alışkanlıklarınızda da bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Özellikle strese ne iyi gelir dikkat ederek tüketmelisiniz.

Stres İle Nasıl Başa Çıkılır

Öncelikle yaşam düzeninizi oturtmalısınız. Uyku saatlerinizi düzene koymalı mümkünse her gün aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmalısınız.

Dengeli ve sağlıklı beslenerek enerjinizi ve sağlığınızı korumalısınız. Aile içinde belli bir sistem ve düzen oturtmaya dikkat etmelisiniz.

Eğer mümkünse iş veya ders yoğunluğunuzu biraz hafifletmelisiniz.

Çevrenizdeki olay veya kişilerden sizi geren ve strese sokanları mümkünse hayatınızdan uzaklaştırmalısınız.

Stresli vakitlerinizde biraz daha gevşeyebilmeniz için belli başlı nefes egzersizlerini öğrenrek uygulayın.

Spor yaparak vücudunuzun gevşeyip rahatlamasını sağlayın.

Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra stresi hafifletici sizi rahatlatacak olan besinleri beslenme alışkanlıklarınız arasına koymalısınız.Strese ne iyi gelir bahsedelim.

Stres Neden Olur
Stres Neden Olur

Süt ve süt ürünleri: serotonin salgılamasını arttırarak mutluluk hissi arttırır. Bu durumda stresinizi azaltıcı etki gösterir.

Çikolata: Özellikle kadınları çikolatanın ne kadar mutlu ettiği kanıtlanmış bir durumdur. Çikolata mutluluk hormonu salgılamasını arttırarak stres azaltıcı bir etki göstermektedir.

Doğal bitki çayları: Özellikle doğada bulunan birçok ottan yapılan çayların sağlık açısından birçok faydası vardır.

  • Papatya çayı, melisa çayı, yasemin çayı ve kekik çayı da sakinleştirici etkisi bulundurdukları için strese ne iyi gelir sorusunun en doğru cevabı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu