Sağlık

Ter Kokusu Nasıl Önlenebilir?

Ter kokusu pek çok kişinin sosyal hayatı içerisinde yaşadığı en nemli sorunların başında gelmektedir. Ter bezlerinin sık oluşması ve bununla birlikte hormonların kişiyi olumsuz olarak etkilemesi sonucunda oluşmaktadır. Bu durumda sadece yaz aylarında değil kış aylarında da toplum içerisinde kişini zor zamanlar yaşamasına sebep olmaktadır.

Ter kokusunu doğal yollardan engellemek mümkündür. Bununla birlikte öncelikli olarak limon ve sirke doğal deodorant olarak ifade edilmektedir. Doğal yollardan kişinin ter kokusunun emilmesini sağlamaktadır. Çok terleyen ve çok koku salgılayan biriyseniz bu durumda koltuk altlarına birkaç damla limon ve sirke damlatabilirsiniz. Sirke kokulu olmasına rağmen koltuk altınıza damlattığınız zaman kokusu birkaç dakika sonra kendiliğinden uçacaktır. Ayrıca limon koltuk altında oluşan renk ve kararmaların kısa süre içerisinde ortadan kalkmasına da sebep olmaktadır.

Banyo yapacak zamanınız yoksa koltuk altınızı günde birkaç defa sabunlu suyla yıkayabilirsiniz. Bu şekilde ter kokusunu daha az bir şekilde hissedebilirsiniz. Bazıları ter kokusunu önleyebilmek için gün içerisinde koltuk altını pudralamayı tercih etmektedir. Ancak bu durum genel olarak ter bezlerinin tıkanmasına yol açacağı için ciddi sağlık problemlerinin de oluşmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte çok daha ciddi terleme sorunları için kişinin bir doktora başvurması ve bununla birlikte doktorun vereceği terlemeyi önleyen kremlerin gün içerisinde kullanılmasını sağlamaktır.

Başa dön tuşu