Nasıl Yapılır?

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinebilirsiniz?

Bayanlar için şık görünmek çok önemlidir. Ancak her durumda şık ve doğru giyinebilmek için bazı önerilere kulak vermek çok önemlidir. Vücut tipine göre giyildiği takdirde sıradan kıyafetler içinde dahi şık giyinmek mümkündür. Bu sayede oldukça kaliteli bir görünüm elde edilebilir.

Kıvrımlı ve dolgun hatlara sahipseniz;

Kıvrımlı hatlara sahip kişilerin bol kıyafetler giymekten vazgeçmeleri gerekmektedir. Çünkü kıvrımların dar kıyafetler ile birlikte daha fazla göz önüne serilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bol kıyafetler kişilerin daha kilolu ve daha bakımsız görünmesine sebep olmaktadır. Kolu kalın olan bayanların ise kolları açıkta bırakacak sıfır kollu kıyafetlerden uzak durmaları gerekmektedir. Bu sayede tüm dikkat kollarda toplanacaktır. Tüm bunların dışında kolların bol olduğu bluz tercihleri doğru olacaktır.

Geniş Hatlara Sahipseniz;

Geniş hatlara sahip olan bayanların genellikle kıyafet seçimleri hatalı olmaktadır. Doğru kıyafet seçimleri için büyük göğüslü bayanların doğru iç çamaşırı seçimleri yapmaları gerekmektedir. Bununla birlikte V yaka kıyafetler genellikle göğüslerin küçük görünmesini sağladığı için bu tür tercihler yapılabilir. Büyük kalçalara sahip bayanların ise genellikle kabarık eteklerden uzak durmaları gerekmektedir. Kabarık etekler daha büyük göstereceği için düz bir şekilde inen eteklerin kullanılması daha doğru olacaktır. Ayrıca kesimi iyi düz inen boru paça pantolonlarda büyük kalçalara sahip bayanların kurtarıcısı olarak ifade edilebilir.

Başa dön tuşu