Bilgisayar

Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir?

Windows kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı problemlerden biride Masaüstün de önceden var olan ikonların birden bire sebepsiz yere yok olmasıdır. Bu durum bilgisayarınıza giren zararlı yazılımlardan yani virüslerden kaynaklanıyor olabilir. Bilgisayarınızda Virüs Tarama programı varsa ve bilgisayarınıza virüs girmediğinden eminseniz o halde “Windows’ta kaybolan masaüstü ikonları nasıl geri getirilir?” sorusunun cevabını aşağıdaki adımları takip ederek bulmaya çalışalım:

Windows'ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir?
Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir?

1-Windows Home Tuşu‘na ardından Kontrol Paneli’ne tıklayın.

2-Açılan pencereden Kişiselleştir‘i seçin.

3-Karşınıza gelen pencerenin sol kısmında yer alan linkli seçeneklerden Masaüstü ikonlarını değiştir‘e tıklayın.

 

4-Karşınıza Masaüstü İkon Ayarları adında küçük bir pencere gelecektir. Buradan Masaüstü İkonları sekmesi altında bulunan ve görünmesini istediğiniz ikonun tikini işaretleyin.

 

Eğer yukarıdaki adımları adım adım uyguladığınızda herhangi birini bulmada sorun yaşıyorsanız, Kontrol Panelini açtığınızda karşınıza gelen pencerenin arama motoru bölümüne “İKON” yazın, karşınıza ikonla ilgili birden fazla uygulanabilecek seçenekler gelecektir. Bunların içinden konu ile ilgili olanı seçin ve işleme 4.adımdan itibaren devam edin.

 

Bilgisayarınızda virüs yok ve hiçbir türlü bu sorunu çözemediyseniz sistemi geri yüklemeniz gerekiyor olabilir.

 

1-Windows Home Tuşu>Kontrol Paneli‘ne tıklayın.

2-Sistem‘e tıklayın.

3-Açılan pencereden Sistemi Geri Yükle‘ye basın.

 

Sistemi geri yükleyeceğiniz tarih bu sorun meydana gelmeden önceki tarih olmalıdır, buna dikkat ederek sistemi geri yükleyin. Halen problem çözülmüyorsa, bilgisayar kalıcı yazılımsal olarak ciddi bir hasar almış olabilir, bu gibi durumlarda bilgisayarınıza format atmanız gerekmektedir.

 

*Not: Yukarıda anlatılan adımlar Windows 7 için geçerlidir. Windows 7’den önceki sürümler için Windows Home Tuşu yerine Başlat’ı seçebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu