WordPress

WordPress Tema veya Eklenti Türkçeleştirme

Merhaba arkadaşlar yüklediğimiz temaları genellikle yabancılar yazdığı için sitemize kurduktan sonra pek hoş durmuyor.

Örneğin READ MORE yazacağına DEVAMINI OKU diye yazması şahsımca daha hoş, Daha önce bu Türkçeleştirme işlemini yapmak için temanın veya eklentinin language dosyasında ki .po .mo uzantılı dosyaları açıp Türkçeleştirme işlemi bittikten sonra tekrar Filezilla  yada herhangi başka bi FTP yöneticisiyle tekrar aldığımız Language klasörüne bırakmamız gerekiyordu.

  • Ancak bu vereceğim eklenti işinizi çok çok kolaylaştıracaktır. Herhangi bir dosya yöneticisine ihtiyacımız  yok Eklentiyi https://tr.wordpress.org/plugins/loco-translate/ BURADAN indirip yada  Eklenti Yükleme kısmından LOCO TRANSLATE yazıp taratıyoruz , ardından eklentiyi kurarak sol taraftaki Menüde LOCO TRANSLATE üstüne gelip çıkan açılır menüde Çevirileri Yönet i tıklıyoruz,
  • Açılan sayfada yüklemiş olduğumuz temalar ve eklentiler bulunmakta. Biz düzenleyeceğimiz temanın yanındaki +yeni dil seçeneğini tıklıyoruz,
  • Çıkan ekranda Türkçeyi seçiyoruz ve Çeviriye Başla diyoruz,
  • Bundan sonrası kolay zaten arkadaşlar üstteki İngilizce  olan kelimeleri bir translate yada dil bilginiz  varsa alttaki Türkçe yazan kutucuğa girip sol üstteki Kaydet seçeneğine basıyoruz .

İşlemler bu kadar arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu  bana takıldığınız yerler yada isteğiniz var ise yorum yazmaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu