Nasıl Yapılır?

Yağ Lekesini Nasıl Çıkartılır

Yağ Lekesini Çıkartmanın Kolay Yolu

Kıyafetlerimizde veya kullandığımız koltuk, döşeme ve halı gibi şeylerde oluşan yağ lekeleri canımızı sıkan en sinir bozucu şeylerdendir. Kocaman bir leke ve dikkat çekici bir görüntü.. Bundan kurtulmak için deneyebileceğiniz çeşitli yollar vardır. Bu yazımızda size bunlardan işinize yarayacak olanları paylaşmaya çalışacağız. Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın dikkat edilmesi gereken şey kumaşların özelliklerini iyi bilmektir. Kumaşların lekeyi çıkarma esnasında kumaşın dokusunu bozmaması için dikkatli hareket etmek gerekir. Özellikle çitileme yöntemi kumaşınıza zarar verir ve dokularının bozulmasını sağlar. Yağ lekesini çıkartmakiçin aşağıda bazı yöntemler paylaşacağız istediğinizi uygulayabilirsiniz.

zor lekeleri çıkarma yolları

Kalıp Sabun Ve Bulaşık Deterjanı İle Çıkarmak

Kumaşlardaki yağ lekelerini çıkartmak için makineye atmadan önce lekeyi kalıp sabun ile ovalarsanız çok güzel sonuç veriyor. Bizzat kendim denedim pantolonum bisiklet kullanırken bisiklet yağı gibi çok zor bir şekilde yağlandı. Simsiyah ağır bisiklet yağı lekesini çıkartmak için aklıma annemin söylediği sabun fikri geldi Başta çıkacağına inanmasam da denedim ve mükemmel sonuç verdi. Lekelerden eser kalmadı. Ayrıca özel olarak leke çıkarıcı ürün almama da gerek kalmadı. Bunun yanında lekeleriniz tazeyse bulaşık sabunu ile de yağ lekesi çıkartılabilir. Bu da güzel sonuç veriyor. Yalnız kumaşınızı çok çitilememeye özen gösterin. Çok aşırı sabun da kullanmayın. Çok aşırı miktarda sabun kullanmanız giysinizin kumaşının deforme olmasını sağlayabilir.

Limon Suyu veya Elma Sirkesi

Yağ lekelerini çıkartmanın diğer bir yolu da limon ve sirke mucizesidir. İkisinden birini özellikle limon çok daha işe yarayabilir.Kumaşın üzerine bir miktar dökerek bekletebilirsiniz. Sonra da makineye atarak yıkama işleminden sonra lekeniz çıkabilir. Lekenin daha iyi çıkması için deterjan gözüne kaliteli leke çıkarıcı ürünlerden de ekleyebilirsiniz. Yağ lekeleri çözülerek güzel bir şekilde çıktığını göreceksiniz. Çamaşırlarınızı güneşte kurumalarını sağlayarak ta lekenin iyice kurumasını sağlayabilirsiniz. Güneş gerçekten iyi bir leke kaybedicidir. Çok aşırı tutmayarak güneşin giysiye iyice temas etmesini sağlayacak şekilde kıyafetinizi asarsanız lekenin çok daha iyi çıktığına şahit olacaksınız. Böylece lekelerin gözle görülmeyecek şekilde çıktığına tanıklık edeceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu