Nasıl Yapılır?

Askercell Nedir? Nasıl Alınır? Paket Ücreti Nedir?

Askercell Nedir

Askerlerin kullanımı için hazırlanmış bir Turkcell hizmetidir. Genel olarak Askercell kısıtlı kullanıma sahiptir. Yani Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uygun görülen saatlerde kullanıma açılıp gerekli saatlerde kapalı olan bir hattır.

Askercell İle Kimleri Arayabilirim?

Kısıtlamaya sahip olan Askercell, sınırlı sayıda kişi kaydedilebilir. Kullanan kişi tarafından en fazla 5 mobil hat ve 2 adet ev telefonu olmak üzere toplamda 7 kişi aranabilir.  Başvuru esnasında görüşmek istenilen numaralar başvuru şubesine verilir.

Kimler Beni Arayabilir?

Askercell hizmetinde herkes sizi araya bilir, sizi arayacak kişi sayısında her hangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ancak sizin arayacağınız kişi sayısı sınırlıdır.

Kullandığım Hattımı Askercell’e Taşıyabilir miyim?

Yeni hat alınması daha uygun olsa da, kullandığınız hattınızı da Turkcell bayilerinde güncelleyebilirsiniz. Tarife değişikliği gibi hattınızı taşıyabilirsiniz. Taşıma işlemi için Türkcell bayilerine gitmeniz ve asker olduğunuza dair bir belge götürmeniz gerekir.

Hangi Saatler Arasında Çalışır?

Sesli Aramalar için TSK’nın verdiği izin saatleri akşam 18.00-08.00. Gün boyu SMS alabilir ve gönderebilirsiniz. Gündüz saatleri içinde görüşmelere otomatik olarak kapatılıp akşam saatlerinde kendiliğinde aktif hale gelir.

 

Ücretlendirme Nasıl?

Ücretlendirme normal hatlara oranla daha uygundur. Tanımladığınız numaralarla 400 Dk sesli görüşme için 15 TL ödersiniz. Ek olarak SMS hizmeti almak isterseniz 1000 SMS için 5 TL ödemeniz gerekir. İki paketi ayrı ayrı alabileceğiniz gibi tek paket olarak’ta alabilirsiniz. 400 DK+1000 SMS  için 20 TL ödersiniz.

400 DK için ” ASKER 400 DK” yazıp 2222 göndermeniz yeterli olacaktır.

1000 SMS paketi için “1000SMS” yazıp 2222 göndermeniz yeterlidir.

İki paketi birden almak için “ASKER IKILI” yazıp 2222.

Aldığınız paketin aktif olabilmesi için hattınızda yeterli liranız olması gerekir. Yeterli bakiyeniz olması halinde  gönderdiğiniz SMS onayını beklemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu