Güncel

Bayramda Kargo Şirketleri Çalışıyor mu? 2019

Ülkemizde bir çok kargo firması bulunmaktadır. Her ne kadar 7/24 hizmet deseler de, aslında her gün hizmet vermemektedirler. Ülkemizde bulunan çalışma yasalarına göre haftada en az 1 gün çalışan personellerin izin kullanmasıdır. Kullanılan izin günleri bir çok kuruluşta farklılık gösterse de kargo firmaların da bu gün sabit ve pazar günüdür. Kargo firmaları dönüşümlü olarak personel kullanamayacakları için pazar günü tüm personeller için resmi tatil günüdür. Bu gün de taşımada sorumlu kişilerde çalışmamaktadırlar. Gelelim asıl merak edilen sorumuzun cevabına.

Bayramda Kargo Şirketleri Çalışır mı?

Çalışma yasalarına göre resmi tatillerin olduğu günlerde kamu yada özel fark etmeksizin tüm işletmeler için tatil günleridir. Personellerine izin vermeyen kuruluşlar resmi tatil günlerinde personel maaşlarını zamlı olarak ödemek zorundadır. Kargo firmalarında personellerle yapılan anlaşmalara göre Bayramda Kargo Şirketleri Çalışmazlar. Resmi tatillerde de çalısmazlar.

İnternetten alış-veriş yapan kişiler için bu mağduriyete sebep olasa da yapılan anlaşmalar bu şekildedir. Sevdiklerimize aldığımız hediyeleri ulaştırmada bu önemli detayı dikkate alarak, ya bir gün öncesinde ya da bayram tatilinin bitmesiyle teslim edileceğini göz önünde bulundurmamız gereklidir. Unutulmaması gereken önemli bir detay ise, Bayramdan bir gün öncesi Arefe günü olarak bilindiği için yarım gün olarak hizmet verilmektedir.

Diğer resmi tatillerde kargo firmalarının çalışıp çaışmadığını öğrenmek için TIKLAYINIZ.

 

PTT AÇIK MI?

Ptt devlet kurumu olduğundan tüm resmi tatillerde kapalı ve hizmet vermemektedir

 

Kargo şirketleri ve Ptt resmi tatillerde açık mı?

Kargo şirketleri resmi tatillerde çalışmıyor. Ptt resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu