Güncel

Bedelli Askerlik İçin Kredi Veren Bankalar

Yapılan açıklamalar ile bedelli askerlik önümüzde ki günlerde kesinleşecek. Ekim ayında Meclisin açılmasını beklerken, ortaya çıkan ihtiyaçlar sonucu erkene alınan bedelli askerlik içinde bulunduğumuz haftada kesinleşeceği belirtildi.

bedelli-askerlik-kredisi-veren-bankalar
bedelli-askerlik-kredisi-veren-bankalar

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi üzerinde çalışmalar başlattı. Bedelli için Ziraat bankalarından kredi çekmek isteyenler %1.63 ile kredi alabilecekler. Kredi çekmek isteyenlerin kredi notu en az 1300 olmalı. Ayrıca kredi çekme istediğiniz de bir gelir göstermeniz gerekir.

Diğer bankalardan ihtiyaç kredisi adı altında kredi çekebilirsiniz. Bankalarda faiz oranları aşağı yukarı aynıdır. Yaptığımız hesaplamalar sadece Ziraat bankası için olsalar da diğer bankalarda da benzerlik gösterecektir.

Bedeli Askerlik Kredisi Ve Toplam Geri Ödeme

Ziraat Bankası; Bedelli askerlik ücreti 20 bin lira olursa, 48 ay çekilen kredinin aylık ödeme tutarı 646 lira olur. 20 bin lira 48 ay vade ile çekilen askerlik kredinin toplam geri ödemesi; 31 bin lira olacaktır. Yani çekilen tutar 20 bin ödenen ise 31 bin olacaktır. Askerlik kredisinde 11 bin tl gibi bi maliyeti olacaktır.

Bedelli askerlik ücreti 10 bin lira olursa, aylık ödeme 323 lira olacaktır. Hesaplanan tutar 48 ay vade ile çekilmesi halinde geçerli olacaktır. Toplam geri ödeme ise;15.500 Türk Lirası olacaktır. Bedelli için çekilen 10 bin liralık tutarda 5 bin lira fazlada ödenecek.

Ziraat bankası bedelli askerlik ücreti 15 bin lira olursa, 48 ay vade ile çekilen kredinin aylık taksidi 485 lira, topla geri ödeme ise 23,343 lira olacaktır.

Türkiye İş bankası Bedelli askerlik için belirlediği faiz oranı 1,7 olarak güncellendi. Buna göre Bedelli askerlik ücreti 15 bin lira, 48 ay vade ile kredi çekilince aylık geri ödeme 493 lira. Toplam geri ödeme 23,744 lira olacaktır.

Kredi Çekme Şartları

Kredi çekebilmek için, bankalarca belirlene kredi notunuzun 1300 ve üstü olması gerekir. Daha önce kredi çekip öde-yemediyseniz, tekrar kredi çekemezsiniz. Bedelli askerlik çıktıktan sonra önceki borcunuzu kapatsanız bile, yeni kredi alamazsınız.

Aylık gelir belirtmeden kredi çekemezsiniz. Aylık geliriniz yok ise bir mal varlığınızın olması ve onu ipotek göstermeniz gerekir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu