Evlilik

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? Limonla Test

Hamilelik testi pozitif çıkarsa hem anne olacak hem de baba olacak kişi için oldukça mutluluk verici bir haberdir. Aile beraberliklerinin çocukla beraber daha sağlamlaştığını inkar edemeyiz. Eğer bulunduğunuz ay içerisinde ade görmediyseniz, siz de hamile olabilirsiniz. Peki bu durumu nasıl anlayabiliriz? Tabii ki hamilelik testinin hem doğal hali hem de normal hali bulunuyor. En önemlisi de iki yöntemi de evinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

İlk olarak bir eczaneye giderek hamilelik testi almalısınız. Eczaneden almış olduğunuz hamilelik testini, evinizde uygulayabilirsiniz. İdrarik hormonları göz önünde bulundurarak test yapan hamilelik testleri, bazen doğru sonuçlar vermeyebilir. İlk günlerde veya ilk haftalarda sonuç alamayabilirsiniz. Fakat kesin olarak hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, şüphenizden yaklaşık 3 hafta sonra test uygularsanız yüksek ihtimalle doğru bir sonuç elde edebilirsiniz.

hamilelik testi
hamilelik testi

Hamilelik Testi Nasıl Yapılıyor?

Hamilelik test cihazını eczaneden aldıktan sonra, testin üstüne biraz idrar damlatmanız gerekecek. Tabii ki ilk idrarı damlatmak, kesin sonuç vermeyebilir. Öncelikle ilk idrarınızı akıtın ve daha sonra kalan idrarlardan teste damlatın. Bazı iddialara göre de sabah aç karnına yapılan hamilelik testleri, doğru sonucu verebiliyor. Bu hususa da göz önüne alarak hamilelik testini yapabilirsiniz.

Eczaneden almış olduğunuz hamilelik testlerinde genellikle üç pencere bulunuyor. Bu pencerelerden birine idrar damlatılıyor, diğer pencerede ise pozitif ve negatif değerlerin yer aldığı sonuç kısmı yer alıyor. Ayrıca bazı testlerde, çizgiler yoluyla da durumun pozitif mi, yoksa negatif mi olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer pencerede pozitif (+) seçeneği çıkarsa hamilesiniz demektir. Fakat negatif (-) sonuç alırsanız, hamile olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Bu testlerin doğal olanlarından ve halk arasında en bilinenlerinden birisi de limonla yapılan testtir. Limon testini evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Genellikle eczaneden aldığınız testlerden daha doğru sonuç verdiği söylemiştir. Peki limonla hamilelik testini nasıl yapabiliriz?

Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  • Şeffaf bir bardağın içerisine idrarınızı yapın.
  • Ortadan ikiye bölmüş olduğunuz limonu, idrar dolu bardağa sıkmaya başlayın.
  • Limonun içerisindeki küçük parçalar ve tortular bardağın dibine çökerse hamilesiniz demektir.
  • Limon içerisindeki parçacıklar çökmez de bardağın üstünde kalırsa hamile değilsiniz demektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu