Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 | Kredinin Zararları

Rekabet ve insanların bankalara yaklaşımı sonucu, faizsiz kredi fırsatları ortaya çıktı. Bankalar müşteri çekmek için bir çok yola başvurdular ve bir rekabet içine girdiler. Bu rekabette en karlı çıkan müşteriler gözükebilir.

faizsiz-kredi-veren-bankalar-2019
faizsiz-kredi-veren-bankalar-2019

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Albaraka Türk
 • İş Bankası
 • PTT

Yukarı da saydığımız bankalar kar ortaklığıyla kredi veriyorlar. Aldığınız kredilerden faiz değil, kar payı alınır. Gelin birlikte bankaları inceleyelim.

A) Kuveyt Türk

Tamamen katılım bankası olarak geçer. Diğer bankalar gibi iki farklı şubesi yada işlem yapan personeli bulunmaz. Bankadan faizili işlem yapmak isterseniz bu mümkün değildir. Doğrudan faiz işlemi yapılmaz. Bir fetva kurulları bulunur. Yapacağınız alacağınız tüm krediler fetva kurulundan onay alınarak gerçekleştirilir.

Kuveyt Türk, alacağınız bir ev, araba,arsa gibi işlemlerde parayı doğrudan size vermez. Bir vekil görevlendirir tüm işlemler onun aracılığı ile gerçekleşir.

Alacağınız ev, araba,arsa,iş yeri gibi işlemlerde bir eksper tayin edilir ve alacağınız yerin şuan ki fiyatı ile çekeceğiniz kredi süresi göz önüne alınarak, yapının gelecekte ki fiyatı belirlenir. Belirlenen bu fiyatı geri ödersiniz, çektiğiniz miktarı değil.

Kuveyt Türk Ortalama kredi hesaplaması

10.000 TL tutarında kredi -> 12 ay vade -> 930 lira aylık ödeme -> 11.130 TL toplam geri ödeme

Standart banka faizlerine oranla, çok daha düşük geri ödeme miktarı ile çekeceğiniz kredi, size büyük avantaj sağlayacaktır. Tüketici kredilerinde maksimum vade imkanı 48 ay ile sınırlı olduğunu hatırlatmak isterim.

B) Ziraat Bankası;

Bankanın 2 farklı şubesi bulunur. 1) T.C Ziraat Bankası 2) T.C Ziraat Katılım Bankası.

Faizsiz kredi alabilmeniz için, T.C Ziraat Katılım Bankasına gitmeniz gerekir. Ziraat Bankasın da faizli işlem yapmak istediğiniz de katılım yazmayan her hangi bir şubeye gitmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankasından Faizsiz kredi alabilmek için; işletme, kobi ve girişimci olmanız gerekir. Emekliler için çalışma başlatmış olsalar da henüz aktif edilmedi.

 

Faizsiz Kredinin Avantajları

 • İnşaat sektörü dahil bir çok sektör giderek değer kazanıyor. Bugün 100.000 Liralık bir ev siz daha aldığınız kredinin geri ödemesini bitirmeden size kar ettirebilir. Örneğin 100.000 e aldığımız bir ev 5 yıllık yaklaşık olarak bize maliyeti 140.000 lira olacaktır. Ancak arz talep sonucu aldığınız ev 5 yıl sonra 200.000 edebilir.
 • Taksitle ev sahibi olma imkanı.
 • Kira ödemekten kurtularak, kimseye hesap vermenize gerek kalmıyor.
 • Dilediğiniz gibi kullanma özgürlüğü, çivi çakma, değişiklikler yapma, cam balkon yapma gibi.
 • Kendi zevkinizi yansıtabileceğiniz bir ortama sahip olabilirsiniz.

Faizsiz Kredinin Zararları

 • Her ne kadar helal denilse de, bu konular hala çelişkili ve bir netliğe kavuşmuş değil. Bankanın faiz olmadan geçimini sağlaması mümkün değil. Örnek bugün 100.000 liranızı A bankasında kar zarar yatırdığınız da banka sizden aldığı parayı bir başkasının ev almasında kullanabilir. Kullandığı bu para karşılığı size x miktarda kar verirken, krediyi kullanan kişide 2x miktarda kar alıyor. Yani size verdiği kadar kendisi de kazanıyor.
 • Kendinizi helal diye şartlandırmayın. Bankalar günümüz şartlarına ve müşteri çekmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar, yapıyorlar da.

Faizsiz kredi fırsatları, rekabetçi finans şirketlerinin artmasıyla müşterilere sunulabilecek önemli seçeneklerden biri haline geldi.

Önceden sadece devlet bankaları aracılığı ile yararlanabildiğimiz sıfır faizli kredi imkanından, günümüzde özel bankalar aracılığı ile de yararlanabiliyoruz.

Fakat özel bankaların kar sisteminin müşterilerine uyguladığı faiz ve işlem ücretlerinden karşıladığını unutmamak gerekir !

Biraz da faizsiz kredi veren bankalar hangileridir bunlara göz atalım.

 1. Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
 2. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
 3. Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
 4. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
 5. Vakıf Katılım A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

Diğer Bankalar

 1. Halk Bankası (KOBİ lere özel faiz kredi imkanları)
 2. Denizbank (Otomatik ödeme talimatınıza 1000 TL faizsiz kredi)
 3. Odebank (Faiz kredi imkanı)
 4. Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi imkanı)

Bir de sıfır faizli otomobil kredisi veren birkaç otomobil markası söyleyerek yazımızı noktalayalım. Ford, Fiat, Renault, Nissan, Opel, Dacia, Skoda, Peugeot, Citroen markalarının sıfır faizli otomobil kampanyaları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu